Absolwenci Akademii

Mariusz Kutwa

Liczba meczów w I zespole: 1*

Urodzony 17 lutego 2004 roku Mariusz Kutwa jest wychowankiem jednego z klubów partnerskich Białej Gwiazdy - MUKS Halny Kamienica, z którego trafił do Krakowa w 2017 roku. Zaraz po dołączeniu do Wisły stał się podstawowym graczem swojego rocznika, co zaowocowało szybkim włączeniem do kadry zespołu CLJ U-15. Młody pomocnik w późniejszym czasie występował w starszych zespołach biorących udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, a więc U-17 i U-19. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu został włączony do kadry reaktywowanej drużyny rezerw Wisły Kraków, w której rozegrał wszystkie 18 spotkań, strzelając w nich jedną bramkę. "Kutwi" przez całą rundę prezentował się bardzo solidnie, a swoimi występami zapracował sobie na powołanie do pierwszej drużyny Białej Gwiazdy, z którą regularnie trenuje. Młody pomocnik wraz z pierwszym zespołem wziął udział w tureckim obozie przygotowawczym do rundy wiosennej, a swojego debiutu doczekał się na inaugurację tej części sezonu, w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Rzeszów 18 lutego 2024 roku, czyli jeden dzień po swoich okrągłych 20. urodzinach. 

Dominik Sarga

Liczba meczów w I zespole: 1*

Dominik Sarga urodził się 14 lutego 2004 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w LKS-ie Zielonka Wrząsowice, by następnie przenieść się do Borku Kraków. Do krakowskiej Wisły trafił w przerwie zimowej sezonu 2019/2020, rozpoczynając grę dla niej w zespole U-17, w którym był wówczas jednym z najskuteczniejszych zawodników. W późniejszym czasie występował w drużynie U-19, a następnie został włączony do reaktywowanego zespołu rezerw Białej Gwiazdy. Sarga w swoim pierwszym sezonie w seniorskim futbolu, z 9 bramkami na koncie został najlepszym strzelcem drugiej drużyny Wisły Kraków w rundzie jesiennej, czym zapracował sobie na powołanie do pierwszego zespołu. Młody napastnik zadebiutował w nim 10 grudnia 2023 roku, w domowym starciu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi z Górnikiem Łęczna.

Kuba Wiśniewski

Liczba meczów w I zespole: 1*

Kuba Wiśniewski urodził się 22 marca 2004 roku. Na początku swojej piłkarskiej drogi szkolił się w akademii Śląska Wrocław, gdzie przechodził przez kolejne szczeble rozgrywkowe w Centralnej Lidze Juniorów, a w późniejszym czasie stał się częścią rezerw tego klubu. 2021 rok przyniósł przenosiny do Legii Warszawa, a dokładnie do zespołu CLJ U-19. Po dwunastu miesiącach trafił do Wisły Kraków, rozpoczynając występy najpierw w drużynie U-19, a później w reaktywowanym zespole rezerw, gdzie został wybrany kapitanem. W rundzie jesiennej młody obrońca zanotował 13 meczów i jedną bramkę, a jego solidna dyspozycja nie uszła uwadze sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Białej Gwiazdy. Debiutu doczekał się w 14. kolejce Fortuna 1. Ligi podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec 3 listopada 2023 roku.

Jakub Krzyżanowski

Liczba meczów w I zespole: 10*

Jakub Krzyżanowski urodził się 19 stycznia 2006 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Bronowiance Kraków, skąd w 2017 roku trafił do Białej Gwiazdy. Młody zawodnik piął się po szczeblach wiślackiej akademii występując w drużynach kolejnych kategorii wiekowych. Jego solidna postawa w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów nie umknęła uwadze sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Białej Gwiazdy, która włączyła go do składu. Krzyżanowski swój debiut zaliczył w niezwykłych okolicznościach, ponieważ podczas pożegnalnego meczu Jakuba Błaszczykowskiego ze Stalą Rzeszów 5 sierpnia 2023 roku, na którym obecnych było ponad 30 tysięcy widzów. Młody defensor jest regularnie powoływany na zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski.

Kamil Broda

Liczba meczów w I zespole: 11*

Urodzony 19 lipca 2001 roku Kamil Broda swoją piłkarską karierę rozpoczynał jako golkiper Wawelu Kraków, skąd w lipcu 2014 roku przeniósł się na Reymonta i zasilił szeregi młodzieżowych zespołów Białej Gwiazdy. Z każdym kolejnym występem w wiślackich barwach czynił postępy, co dało efekt włączenia młodego bramkarza do pierwszego zespołu Białej Gwiazdy na początku sezonu 2017/2018. Broda ciągle nabywał cennego doświadczenia i coraz częściej pojawiał się w kadrze meczowej seniorskiej drużyny krakowian. Swojego debiutu doczekał się 30 sierpnia 2022 roku w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko zespołowi rezerw warszawskiej Legii, w którym Wisła wysoko zwyciężyła, a Broda zachował czyste konto. Młody golkiper ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Wiktor Szywacz

Liczba meczów w I zespole: 15*

Wiktor Szywacz urodził się 6 czerwca 2002 roku i jest wychowankiem klubu z Reymonta. Do Białej Gwiazdy dołączył w 2008 roku podczas treningów naborowych. Występując w drużynach młodzieżowych regularnie prezentował swoje wysokie umiejętności oraz potwierdzał ogromny piłkarski potencjał. W sezonie 2014/2015 został wybrany piłkarzem sezonu Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. W późniejszym czasie reprezentował wiślackie barwy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, gdzie również pokazywał się z bardzo dobrej strony. Solidna postawa młodego pomocnika zaowocowała szansą treningów z pierwszym zespołem Białej Gwiazdy, a w końcu debiutem w meczu przeciwko Resovii Rzeszów 22 lipca 2022 roku. Obecnie Szywacz zalicza regularne występy w drużynie rezerw Wisły Kraków.

Kacper Duda

Liczba meczów w I zespole: 55*

Urodzony 1 stycznia 2004 roku Kacper Duda do Wisły trafił w lipcu 2019 roku, przenosząc się do Krakowa z GKS-u Tychy. Na początku był zawodnikiem juniorskich drużyn Białej Gwiazdy, ale szybko zauważono u niego ogromny potencjał. Młody ofensywny pomocnik został więc włączony do pierwszego zespołu, tym samym rozpoczynając treningi ze starszymi kolegami, gdzie zbierał cenne doświadczenie. Kilka miesięcy po dołączeniu do Wisły, ofensywny pomocnik został wysłany na wypożyczenie do Garbarnii Kraków gdzie łapał kolejne minuty na murawie. Po powrocie do Białej Gwiazdy doczekał się swojego debiutu, który przypadł na dzień 16 lipca 2022 roku i starcie z Sandecją Nowy Sącz na inaugurację nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. Od tamtej pory Kacper Duda jest podstawowym zawodnikiem w ekipie krakowian. Regularnie jest powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Piotr Starzyński

Liczba meczów w I zespole: 51*

Piotr Starzyński urodził się 22 stycznia 2004 roku. Na Reymonta trafił w sierpniu 2020 roku z chorzowskiego Ruchu, zasilając szeregi zespołu CLJ U-18. Od samego początku swojego pobytu pod Wawelem "Starzyk" prezentował wysokie umiejętności, dzięki czemu niespełna pół roku później rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Białej Gwiazdy. Młody zawodnik potwierdził swój piłkarski potencjał, skutkiem czego został włączony do kadry pierwszego zespołu. 31 stycznia 2021 roku zadebiutował w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, meldując się na boisku w meczu 14. kolejki przeciwko Piastowi Gliwice.

Konrad Gruszkowski

Liczba meczów w I zespole: 56

Konrad Gruszkowski urodził się 27 stycznia 2001 roku. Wychowanek Turbacza Mszana Dolna, którego nominalną pozycją jest prawa strona defensywy, po raz pierwszy na Reymonta trafił w lipcu 2018 roku, kiedy przeniósł się z Akademii Sportu Progres do Wisły, zasilając szeregi drużyny U-19. W sezonie 2018/2019 obrońca miał możliwość bronić wiślackich barw na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, będąc ważnym ogniwem zespołu. Po zakończeniu rozgrywek Gruszkowski został wypożyczony do występującego na trzecim szczeblu rozgrywkowym Motoru Lublin, w którym miał możliwość nabycia doświadczenia w piłce seniorskiej. W czerwcu 2020 roku Gruszkowski wrócił pod Wawel i rozpoczął przygotowania wraz z pierwszą drużyną Białej Gwiazdy, by 18 października 2020 roku zadebiutować na ekstraklasowych boiskach w starciu ze Stalą Mielec. W 2023 roku Konrad Gruszkowski opuścił wiślackie szeregi i dołączył do występującej w słowackiej ekstraklasie DAC 1904 Dunajskiej Stredy.

Daniel Hoyo-Kowalski

Liczba meczów w I zespole: 7

Daniel Hoyo-Kowalski urodził się 12 lipca 2003 roku w Barcelonie. Do Białej Gwiazdy trafił w 2011 roku, kiedy wziął udział w treningach naborowych grupy prowadzonej przez trenera Stanisława Chemicza. Czyniąc regularne postępy w wiślackiej Akademii, zawodnik w sezonie 2018/2019 został włączony do składu pierwszej drużyny. 25 kwietnia 2019 roku w wieku 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni zadebiutował w oficjalnym meczu Wisły Kraków, co czyni go najmłodszym debiutantem w historii krakowskiego klubu. W 2023 roku opuścił szeregi krakowian, przenosząc się do Hutnika Kraków.

Dawid Szot

Liczba meczów w I zespole: 77*

Dawid Szot urodził się 29 kwietnia 2001 roku. Piłkarskiego doświadczenia nabierał w zespołach Hutnika Kraków oraz AS Progres, skąd w 2018 roku przeniósł się do Wisły. W styczniu 2019 roku rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej z pierwszą drużyną, a 6 lutego został przez Wisłę zgłoszony do gry w Ekstraklasie. 22 kwietnia w domowym meczu przeciwko Wiśle Płock Dawid Szot zadebiutował na ekstraklasowych boiskach w koszulce z Białą Gwiazdą na piersi. W późniejszym czasie Szot stał się zawodnikiem regularnie pojawiającym się w kadrze meczowej klubu z Reymonta.

Aleksander Buksa

Liczba meczów w I zespole: 39

Aleksander Buksa urodził się 15 stycznia 2003 roku. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Bronowiance Kraków, a następnie przeniósł się do Akademii Piłkarskiej 21, by stamta w 2014 roku trafić do Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Przy Reymonta młody napastnik czynił regularne postępy, pnąc się po kolejnych szczeblach i strzelając wiele bramek. Jego talent został dostrzeżony przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny, z którą w listopadzie 2018 roku rozpoczął treningi. W styczniu 2019 roku Buksa znalazł się w szerokiej kadrze, która udała się na obóz przygotowawczy do Turcji, a w trakcie sparingów był najskuteczniejszym zawodnikiem Białej Gwiazdy. 22 kwietnia 2019 roku meczem przeciwko Wiśle Płock, Aleksander Buksa w wieku 16 lat, 3 miesięcy i 7 dni zadebiutował na szczeblu ekstraklasowym. 23 sierpnia 2019 roku w wyjazdowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok zdobył bramkę, czym na stałe wpisał się w historię Wisły Kraków, stając się jej najmłodszym ligowym strzelcem w historii. W 2021 roku młody napastnik opuścił krakowski zespół na rzecz włoskiej Genoi.

Patryk Plewka

Liczba meczów w I zespole: 71

Patryk Plewka urodził się 2 stycznia 2000 roku. Jest wychowankiem Górnika Libiąż, skąd w sezonie 2013/2014 trafił pod Wawel. Środkowy pomocnik był wyróżniającym się zawodnikiem w wiślackiej Akademii, co nie uszło uwadze sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, a Plewka od sezonu 2017/2018 mógł trenować z seniorskim zespołem. Ciężka praca przyniosła zamierzony cel, jakim był debiut w ekstraklasie. 27 lipca 2018 roku Patryk Plewka zameldował się na boisku w meczu 2. kolejki przeciwko Miedzi Legnica. W całym sezonie 2018/2019 pomocnik wystąpił w 19 spotkaniach.

Patryk Warczak

Liczba meczów w I zespole: 0

Patryk Warczak urodził się 3 października 2003 roku. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał jako zawodnik Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, z której w 2016 roku trafił do Białej Gwiazdy. W drużynach młodzieżowych klubu z Reymonta występował do sezonu 2021/2022, kiedy został wypożyczony do Garbarni Kraków. Później zespół z Rydlówki postanowił związać się z młodym defensorem także na kolejny rok. Po upływie okresu wypożyczenia Warczak na zasadzie transferu definitywnego dołączył do pierwszoligowej Stali Rzeszów.

*Stan na 18.02.2024