Wisła Future

Wisła Kraków implementuje szereg inicjatyw mających na celu podniesienie jakości szkolenia młodych piłkarzy. Jednym z tych inicjatyw jest program Wisła Future, w ramach którego wyróżniający się zawodnicy z Klubów Partnerskich Białej Gwiazdy, a także wyszukani przez pracowników Akademii, mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na specjalnie przygotowanych treningach, prowadzonych przez szkoleniowców Wisły Kraków, raz w miesiącu. Projekt skierowany jest w obecnym sezonie do zawodników z roczników 2011, 2012 oraz 2013, zaś w przyszłości planowane jest uczestnictwo także młodszych adeptów urodzonych w 2014 roku.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest trener Krystian Żakowicz, trener zespołu CLJ U-15, który we współpracy z trenerami drużyn U-13, U-12 oraz U-11 organizuje harmonogram treningowy Wisła Future.

"W trakcie takich sesji treningowych skupiamy się na zapoznaniu zawodnika z Akademią Białej Gwiazdy oraz z panującymi tam normami. Kładziemy także duży nacisk na rozwój umiejętności technicznych oraz na działania indywidualne bądź współpracę w mniejszych grupach. Dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie monitorować postępy chłopca przez dłuższy czas, co przynosi szereg korzyści. Każdy chłopiec rozwija się w swoim własnym tempie, zarówno pod kątem umiejętności piłkarskich, jak i aspektów mentalnych" - wyjaśnia koordynator tego projektu.