Londyn

Akademia Piłkarska Wisły Kraków mocniej akcentuje swą działalność poza granicami naszego kraju. Miło nam poinformować, że pod nazwą Wisła Kraków London uruchomiona została certyfikowana szkółka piłkarska Białej Gwiazdy w stolicy Wielkiej Brytanii, w której obecnie piłkarskie rzemiosło szlifuje ok. 200 dzieci. To kolejny krok w stronę budowania klubowej marki zagranicą.  

Decyzja o otwarciu certyfikowanej zagranicznej szkółki piłkarskiej w Londynie jest krokiem naprzód w umiędzynarodowieniu marki Wisły Kraków i umożliwia lokalnej społeczności młodych adeptów futbolu dostęp do profesjonalnego szkolenia z korzyścią dla ich rozwoju sportowego i osobistego.

Przedstawiciele Wisły Kraków dokonali wizytacji szkółki we wrześniu ubiegłego roku, co później zaowocowało decyzją o poszerzeniu zakresu współpracy. Nowa forma współdziałania zakłada wzajemną wymianę doświadczeń, umożliwiając trenerom z Londynu dostęp do wiedzy oferowanej przez krakowską Akademię pod względem szkolenia, jak i organizacji. Zawodnicy trenujący w stolicy Wielkiej Brytanii będą mieli okazję noszenia strojów sponsora technicznego klubu, a w planach - już w najbliższe wakacje - jest zorganizowanie wspólnych piłkarskich zgrupowań, zarówno w Polsce, jak i w Anglii.

Rozwinięta forma współpracy ma na celu jeszcze efektywniejsze wykorzystanie potencjału szkoleniowego, tworząc jednocześnie platformę dla synergii pomiędzy polską, a brytyjską piłką nożną. Dzięki tej współpracy Wisła Kraków pragnie jeszcze bardziej zbliżyć się do serc dzieci, młodzieży i kibiców spoza granic Polski, oferując im możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu klubu.

Oddział Wisły Kraków w Londynie prowadzony jest przez Piotra Warszawę, który wcześniej tworzył klub sportowy pod nazwą Pride Football Academy LTD. Aktualnie młodzi Wiślacy trenują w sześciu dzielnicach stolicy Wielkiej Brytanii – Croydon, Mitcham, Sutton, Bromley, Catford oraz Streatham. W strukturach londynskiej Akademii znajduje się ok. 200 dzieci, a najstarszą drużyną jest niedawno utworzony zespół U-18, który rywalizuje w Combined Counties Football League w Londynie. Młodsze drużyny występują w rozgrywkach Surrey FA Tandridge Youth League.

"Cieszymy się ogromnie z faktu, że nasza akademia w Londynie została po latach oficjalnie certyfikowana, co potwierdza nasz profesjonalizm i zaangażowanie w szkolenie młodych talentów. To ogromne osiągnięcie, które nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób - zarówno zawodników, trenerów, jak i oddanych kibiców. Skupiamy się na dostarczaniu wysokiej jakości szkoleń, stawiając na rozwój zarówno umiejętności technicznych, jak i wartości sportowych. Dzięki profesjonalizmowi naszych trenerów oraz oddaniu naszych zawodników, możemy z radością ogłosić oficjalne partnerstwo Wisły Kraków, co stanowi potwierdzenie wysokich standardów naszej pracy. Wielu ludzi z pasją, którzy poświęcili się szkoleniu młodzieży, uczyniło naszą akademię prawdziwie wyjątkową. To dzięki nim możemy być pewni, że nasze talenty rozwijają się nie tylko jako gracze, ale także jako ludzie. Ta wspólna pasja do piłki nożnej i pragnienie tworzenia silnych podstaw dla przyszłych gwiazd stanowią fundament naszego sukcesu. Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że nasi zawodnicy, trenerzy i kibice są teraz częścią ogromnej rodziny Wisły Kraków. Wspieramy się nawzajem nie tylko na boisku, ale również poza nim, tworząc społeczność zjednoczoną wspólną miłością do piłki nożnej i klubu" - powiedział Piotr Warszawa, prezes londyńskiej akademii.

Więcej informacji o Wisła Kraków London:

- Facebook

- Twitter 

Instagram