ŻAKOWICZ: BRAKOWAŁO W NAS ZDECYDOWANIA I SPORTOWEJ AGRESJI

11 miesięcy temu | 19.09.2023, 10:07

Zawodnicy Wisły Kraków U-15 ponieśli drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Wiślacy tym razem nie sprostali Hutnikowi Kraków, przegrywając 1:2. – W pierwszej połowie brakowało w nas zdecydowania i sportowej agresji w pojedynkach głównie w działaniach pressingowych – wspomina trener Krystian Żakowicz.

Ostatnie kolejki rozgrywek CLJ U-15 nie ułożyły się po myśli młodych Wiślaków. Zespół prowadzony przez Krystiana Żakowicza w sobotę poniósł drugą porażkę z rzędu – tym razem 1:2 w derbowym starciu z Hutnikiem Kraków.

W sobotnim pojedynku długo utrzymywał się rezultat remisowy, ale w końcówce do głosu doszli gospodarze, którzy ostatecznie triumfowali 2:1.

„Jesteśmy bardzo niezadowoleni ze swojej postawy w tym meczu. W pierwszej połowie brakowało w nas zdecydowania i sportowej agresji w pojedynkach głównie w działaniach pressingowych, co pozwoliło przeciwnikowi w moim odczuciu na zbyt wiele” – ocenia trener Krystian Żakowicz. „Drugą połowę rozegraliśmy z większą determinacją, co spowodowało, że zmusiliśmy przeciwnika do obrony na własnej połowie. Nasza skuteczność i działania w polu karnym są jednak dalekie od oczekiwanych”.

Zawodnicy ekipy U-15 w następnej kolejce rozegrają kolejne starcie derbowe. Ich przeciwnikiem będzie Cracovia, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki i z dorobkiem 13 punktów przewodzi w tabeli. Młodzi Wiślacy zajmują natomiast piąte miejsce z dorobkiem pięciu oczek. Mecz zaplanowano w Cracovia Training Center na sobotę, 23 września na godz. 15.00.