Cenne lekcje. Podsumowanie starć młodszych drużyn Akademii

3 dni temu | 14.10.2024, 22:06

Za nami kolejne ciekawe potyczki z ligowe z udziałem młodszych drużyn wiślackiej Akademii. W ubiegły weekend byliśmy świadkami starć młodych Wiślaków z Kablem Kraków, Cracovią, Unią Oświęcim oraz Dunajcem Nowy Sącz. Wszystkie pojedynki obfitowały w prawdziwe sportowe emocje oraz pokaz umiejętności piłkarskich.

D1 Młodzik Liga Regionalna Kraków

Trudny pojedynek czekał tym razem zespół U-12, który starł się na własnym terenie z Kablem Kraków. Mecz ten był zacięty i każda ze stron konsekwentnie poszukiwała okazji do strzałów, jednak finalnie nikomu nie udało się odnaleźć drogi do bramki rywali. Rywalizujące drużyny musiały zatem podzielić się punktami, remisując bezbramkowo. Obecnie Wiślacy, z 16 punktami, znajdują się na 5. pozycji w tabeli.

Wisła Kraków - Kabel Kraków 0:0

Kadra:
Jakub Miśta (B), Dominik Boroń, Jakub Moskała, Tomek Brzykcy, Filip Handzlik, Jakub Zielonka (C), Aleksander Trzósło, Aleksander Szpiech, Jan Jazowski, Alan Kasprzyk, Mikołaj Koper, Alan Kurczak, Armen Vardanyan

D1 1 Liga wojewódzka, Młodzik

O minionej kolejce z pewnością będą chcieli szybko zapomnieć młodzi Wiślacy występujący w lidze wojewódzkiej. Zawodnicy Białej Gwiazdy starli się w derbowym pojedynku z Cracovią, w którym musieli uznać wyższość rywali. Zespół z Reymonta stawał na wysokości zadania, starając się sforsować defensywę przeciwników i tym sposobem zdobył trzy celne trafienia, jednak finalnie to gospodarze spotkania wykazali się lepszą skutecznością, aż sześciokrotnie pokonując golkipera Wisły. Dzięki temu zwycięstwu gracze Pasów wskoczyli na fotel lidera, spychając z niego młodych piłkarzy Białej Gwiazdy. Dwie bramki w tym starciu zdobył Miłosz Bąk, a jedno trafienie dołożył Marcel Tondera.

Cracovia - Wisła Kraków 6:3 (4:2)
bramki dla Wisły: Miłosz Bąk 3', 31', Marcel Tondera 48'

Kadra: Michał Kulasik (B), Fabian Piotrowicz, Antoni Strąk, Krzysztof Postołek, Jan Szewczyk, Patryk Wójcik, Aleksander Zalewski (C), Miłosz Bąk, Marcel Tondera, Bartłomiej Michalik, Mikołaj Koper, Aleksander Potoczak, Tymoteusz Kuś, Wojciech Bugaj

C1 1 Liga wojewódzka, Trampkarz

Remisem zakończyło się spotkanie zespołu U-14 z Unią Oświęcim. Krakowianie już w 6. minucie otworzyli wynik spotkania po uderzeniu Jakuba Juszczaka, ale po kilkudziesięciu sekundach celnym trafieniem odpowiedzieli goście. Na tym jednak nie koniec, gdyż w 12. minucie gracze z Oświęcimia ponownie dali się we znaki Wiślakom, wskutek czego pierwsza część zakończyła się przy prowadzeniu przyjezdnych. Po zmianie stron na kolejne strzały musieliśmy trochę poczekać. Wreszcie jednak gospodarzom udało się wywalczyć remis, a na listę strzelców w 74. minucie ponownie wpisał się zdobywca pierwszej bramki. Drużyna z Reymonta, gromadząc 23 oczka, wciąż utrzymuje się na fotelu lidera tabeli.

Wisła Kraków - Unia Oświęcim 2:2 (1:2)
bramki dla Wisły: Jakub Juszczak 6', 74'

Skład wyjściowy: Kacper Guzik (B), Tomasz Trzyszczyk (C), Jakub Juszczak, Adam Rogóż, Jakub Jesionowski, Szymon Ronij, Patryk Mróz, Mikołaj Kominek, Oliwier Uchacz, Oskar Możdżeń, Ignacy Jankiewicz

Ławka rezerwowych: Filip Furgała (B), Jakub Bielawski, Jakub Lemański, Igor Ryś, Jan Kurlit, Adam Dawicki, Bartłomiej Firszt

B1 Junior Młodszy Liga Małopolska U-16

Świetną dyspozycją w potyczce ligowej z Dunajcem Nowy Sącz wykazali się zawodnicy U-16. Podopieczni trenera Mickaela Wolskiego już po 30 minutach spotkania osiągnęli trójbramkowe prowadzenie po trafieniu samobójczym zawodnika gości, a także po strzałach Alana Bąka i Tomasza Durlaka. Po przerwie z kolei krakowianie przypieczętowali dobry występ golem zdobytym przez Jana Szczepaniaka. Przeciwnicy nieustannie starali się odpierać ataki Białej Gwiazdy oraz odpowiedzieć im, umieszczając piłkę w siatce, jednak to miejscowi wiedli prym i finalnie to oni mogli cieszyć się z wywalczonego kompletu oczek, zwyciężając 4:0. Gracze Wisły, z 18 punktami na koncie, znajdują się na 7. pozycji w tabeli.

Wisła Kraków - Dunajec Nowy Sącz 4:0 (3:0)

bramki dla Wisły: gol samobójczy 3', Alan Bąk 6', Tomasz Durlak 28', Jan Szczepaniak 74'

Skład wyjściowy: Miłosz Frost (B), Jakub Idziak, Paweł Gołdyn, Piotr Hejmo, Tomasz Durlak, Bartosz Wajda, Dominik Mierzwa, Dawid Tracz, Alan Bąk, Dawid Kubik, Karol Łakomy (C)