CLJ U-15: przegrana ze Stalą Rzeszów

2 miesiące temu | 09.03.2024, 14:42

Zawodnicy Wisły Kraków U-15 ulegli ekipie Stali Rzeszów 0:3 w spotkaniu drugiej kolejki rundy wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15. Goście losy meczu rozstrzygnęli już do przerwy, gdy trzykrotnie zaskoczyli defensywę ekipy prowadzonej przez Krystiana Żakowicza.

Młodzi Wiślacy nie zaliczą do udanych początku rundy wiosennej rozgrywek CLJ U-15. Na inaugurację piłkarskiej wiosny podopieczni trenera Krystiana Żakowicza przegrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:3, a w sobotę nie sprostali ekipie Stali Rzeszów, która okazała się najlepsza w rundzie jesiennej.

Rzeszowianie losy sobotniego spotkania rozstrzygnęli już do przerwy, gdy zaaplikowali zawodnikom Białej Gwiazdy aż trzy trafienia. Losy meczu mogły jednak potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby Wiślacy zamienili na bramkę jedną z sytuacji przy stanie 0:0, gdy trafili w słupek. W odpowiedzi Stal ruszyła z kontrą, po której otworzyła wynik meczu.

Drugi gol był natomiast konsekwencją błędu indywidualnego tuż pod swoim polem karnym, który rzeszowianie wykorzystali z zimną krwią. Tuż przed przerwą Stal dołożyła trzeciego gola.

"Straciliśmy trzy bramki po własnych, niewymuszonych błędach. Stal zakładała pressing, który był mniej lub bardziej skuteczny, ale na pewno w sytuacjach bramkowych mogliśmy się lepiej zachować. Stal w pierwszej połowie była lepsza, a w naszej grze było widać nerwowość" - ocenia trener ekipy U-15 Krystian Żakowicz.

Po przerwie Wiślacy nie byli już w stanie odpowiedzieć i ostatecznie schodzili z boiska pokonani.

"Mecz wyglądał zupełnie inaczej w drugiej połowie. Gra się wyrównała. Udało nam się stworzyć kilka sytuacji, ale nie zdołaliśmy strzelić choćby jednej bramki. Jesteśmy z tego bardzo niezadowoleni. Przez ostatnich 20 minut rywale grali w osłabieniu i dominowaliśmy na boisku, ale naszą bolączką była skuteczność. W obu meczach rozegranych na wiosnę pojawiły się w naszej grze błędy indywidualne przy straconych bramkach, nad czym musimy bardzo pracować. Musimy również zwrócić uwagę na to, by być bardziej skutecznym w momentach, gdy dochodzimy do głosu. To jest kluczowe, bo rywale często potrafią odwracać takie sytuacje na swoją korzyść. Bierzemy jednak poprawkę na to, że chłopcy się rozwijają i takie sytuacje będą się zdarzać. Bardziej martwią nas indywidualne błędy" - dodaje opiekun zespołu U-15.

W trzeciej serii gier Białą Gwiazdę czeka wyjazdowe starcie z Koroną Kielce.

CLJ U-15: Wisła Kraków - Stal Rzeszów 0:3 (0:3)

Wisła Kraków U-15 (skład wyjściowy): Piotr Nowacki - Daniel Zdeb (K), Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb - Oliwier Kozak, Jakub Idziak, Patryk Cichy - Mateusz Pałka, Alan Bąk, Piotr Hejmo.

Grali też: Karol Łakomy, Oskar Kukuła, Bartosz Wajda, Wiktor Maziarz, Jan Szczepaniak, Dawid Kubik.