Dawid Gap podpisał profesjonalny kontrakt

3 miesiące temu | 04.12.2023, 19:30
Dawid Gap podpisał profesjonalny kontrakt

Kolejnym młodym graczem, który związał się profesjonalną umową z Wisłą Kraków jest Dawid Gap. 17-letni skrzydłowy podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Dawid Gap urodził się 9 listopada 2006 roku. W piłkę zaczynał grać w Górniku Złotoryja, gdzie występował w drużynach kategorii młodzika. Kolejnym epizodem w karierze młodego zawodnika było Zagłębie Lubin, którego piłkarzem był w latach 2017-2023, grając m.in. w drużynach CLJ U-15 oraz U-17. Rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w gdańskiej Lechii, by później trafić do klubu z Reymonta. 17-latek swoje pierwsze pół roku z Białą Gwiazdą na piersi w drużynie CLJ U-19 okrasił sześcioma bramkami w 13 rozegranych spotkaniach. Jego solidna dyspozycja nie umknęła uwadze sztabu szkoleniowego zespołu rezerw, dzięki czemu został uprawniony do gry w JAKO IV Lidze i w wyjazdowym starciu z Lubaniem Maniowy zaliczył debiut na tym poziomie.

Wielka ekscytacja

Zawodnik podzielił się z nami swoimi odczuciami związanymi z podpisaniem umowy oraz wspomniał o swoim indywidualnym rozwoju. „Jestem szczęśliwy i bardzo podekscytowany. Czuję, że osiągnąłem to, do czego cały czas dążyłem. W czasie mojego dotychczasowego pobytu w Wiśle bardzo rozwinąłem się indywidualnie, zdobyłem kilka bramek i udało mi się zadebiutować w drużynie rezerw” – mówi.

W stronę celu

17-latek odniósł się również do sytuacji drużyny U-19 i wskazał swoje cele na okres wiosenny. „Uważam też, że jako drużyna staramy się rozwijać. Zaczęliśmy kiepsko, ale w ostatnim czasie zdobyliśmy kilka punktów. Myślę, że jeżeli do naszej gry dodamy charakter i konsekwentną grę w obronie to osiągniemy nasz cel. W rundzie wiosennej chciałbym pomóc drużynie U-19 w pozostaniu na szczeblu CLJ, ale także dostać szansę gry w większej ilości spotkań na poziomie czwartej ligi” – zakończył Gap.

Dawid, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Udostępnij