FILIP BANIOWSKI ZAGRAŁ W KADRZE U-17, POLACY Z KOMPLETEM ZWYCIĘSTW

11 miesięcy temu | 05.10.2023, 12:52

Reprezentacja Polski U-17 z kompletem zwycięstw awansowała do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego po wygranych z Łotwą i Mołdawią tym razem pokonali 2:1 Szwecję, a na boisku pojawił się Filip Baniowski. Gole dla Biało-Czerwonych zdobywali Oskar Pietuszewski i Hubert Jasiak.

Reprezentant Akademii Wisły Kraków pojawił się na murawie w drugiej połowie, gdy Polacy rzucili się do odrabiania strat. Do przerwy prowadzili bowiem Skandynawowie. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego w końcówce dopięli jednak swego, a do siatki rywali trafiali Oskar Pietuszewski i Hubert Jasiak.

Wcześniej Biało-Czerwoni rozprawili się 3:0 z Łotwą i w takim samym stosunku pokonali Mołdawię. Tym samym brązowi medaliści z poprzednich mistrzostw Europy triumfowali w swojej grupie i zapewnili sobie lepsze rozstawienie w kolejnej fazie eliminacji.

Polska – Szwecja 2:1 (0:1)
Bramki: Oskar Pietuszewski 81, Hubert Jasiak 86 – Neo Jönsson 27 (k)
Polska: Mateusz Jeleń – Jakub Jaroszuk, Bartosz Kriegler, Dawid Szwiec (75. Kacper Potulski) – Oskar Pietuszewski, Mateusz Dziewiatowski, Jakub Adkonis, Cyprian Popielec (46. Hubert Jasiak), Dawid Mazurek (46. Filip Baniowski) – Max Pawłowski (64. Dominik Sarapata), Tobiasz Mras (64. Michael Izunwanne).