Interliga: Trzy zwycięstwa i remis

5 godzin temu | 20.09.2024, 21:50

W piątek drużyny Wisły Kraków U-12 i U-13 rozegrały swoje spotkania w ramach pierwszej kolejki rozgrywek Interligi w sezonie 2024/2025. Obie wiślackie ekipy mierzyły się z czeskimi drużynami: Zbrojovką Brno i Sigmą Ołomuniec.

Drużyna U-12 w starciach z rówieśnikami z Czech zaliczyła zwycięstwo i remis. Podopieczni trenera Marcina Kordaszewskiego w Rosicach pokonali Sigmę 2:0 i zremisowali ze Zbrojovką 2:2.

“Zawodnicy rozegrali rewelacyjne spotkania. W pierwszym meczu bardzo dobrze kreowali grę, stwarzając przy tym wiele sytuacji bramkowych w różny, ćwiczony oraz nieprzewidywalny sposób, co świadczy o inteligencji w grze. W fazie obrony byliśmy zorganizowani i zdeterminowani w odbiorze piłki. Nie dawaliśmy większych szans na groźniejsze sytuacje dla przeciwnika. Szczególnie trudne było dla nas spotkanie ze Zbrojovka Brno, bo praktycznie nie mieliśmy przerwy na odpoczynek. Scenariusz meczu był dość przewidywalny. Przeciwnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych i bardzo zaangażowany w grę na wysokim pressingu, zawiesił wyżej poprzeczkę, dzięki temu musieliśmy być szybsi w decyzjach i mądrzejsi. W tym spotkaniu prowadziliśmy co prawda 2:0, natomiast z biegiem czasu i utratą sił skupialiśmy się bardziej na działaniach defensywnych i obronie pola karnego, niż ofensywnej grze. Konsekwencją tego była utrata dwóch goli, należy jednak dodać, że nasz zespół również nie próżnował w ataku i stworzył wiele stuprocentowych sytuacji, które niestety nie zostały zamienione na kolejne gole. Reasumując: postawa drużyny w obu meczach była imponująca. Chłopaki mogą być z siebie dumni” - podsumował trener asystent drużyny U-12 Daniel Marzec.

Sigma Ołomuniec - Wisła Kraków 0:2

Bramki: Róg, Zielonka

Zbrojovka Brno - Wisła Kraków 2:2
Bramki: Zielonka, Piątek

Kadra: Michał Wilczyński, Jakub Czepiel, Tymon Górniak, Patryk Krystyjan, Leo Leksa, Franciszek Majda, Jakub Płatek, Franciszek Róg, Aleksander Trzósło, Armen Vardanyan, Jakub Zielonka, Konrad Dyczkowski, Filip Handzlik, Filip Sitko, Alan Kasprzyk

Zespół U-13 rywalizował z kolei na boiskach w Brnie. Wiślacy wysoko pokonali tam rówieśników z Sigmy 10:1, a po ciężkim meczu ze Zbrojovką udało im się finalnie zwyciężyć 2:1.

“W meczu z Sigma, od początku chcieliśmy zdominować rywala i przejąć kontrolę nad meczem. Stworzyliśmy sporo sytuacji i, o ile w pierwszej połowie mocno szwankowała skuteczność, to po kilku korektach w przerwie, druga połowa była zgoła odmienna, czego efektem były zdobyte bramki. Jeśli chodzi o mecz ze Zbrojovką, było to dużo trudniejsze spotkanie. Rywal grał bardzo agresywnie na całej szerokości boiska, często dopuszczając się fauli. Mogliśmy dużo wcześniej zamknąć to spotkanie, ale nie wykorzystaliśmy kilku stuprocentowych okazji i mecz do samego końca był dosyć nerwowy” - podsumowywał trener ekipy U-13 Paweł Wasilewski.

Sigma Ołomuniec 1:10 Wisła Kraków
Bramki: Bąk x2 Moskała x2, Kuś x2, Potoczak x2, Zalewski, Olek

Zbrojovka Brno 1:2 Wisła Kraków

Bramki: Tondera, Postołek

Kadra: Kulasik, Bąk, Koper, Kuś, Majcher, Michalik, Moskała, Olek, Piotrowicz, Postołek Potoczak, Strąk, Szewczyk, Tondera, Wójcik, Zalewski