Jałocha: Wygraliśmy ten mecz w naszym stylu

9 miesięcy temu | 26.11.2023, 18:03
Jałocha:  Wygraliśmy ten mecz w naszym stylu

Zawodnicy U-17 w sobotę pokonali na własnym terenie graczy Polonii Warszawa 4:0 i tym samym dopisali cenne trzy punkty. Występ swoich podopiecznych ocenił trener młodych Wiślaków, Patryk Jałocha.

Piłkarze Białej Gwiazdy od początku starcia dominowali, zawiązując niezliczoną ilość składnych akcji, jednak w pierwszej części spotkania nie zdołali zwieńczyć okazji celnym trafieniem. Przełomowy moment nastąpił za to w drugiej połowie, kiedy to niespełna pięć minut po rozpoczęciu drogę do bramki rywali odnalazł Antoni Wójcik. Gospodarze kontynuowali realizację zadań, a do końca spotkania skutecznością wykazał się jeszcze Szymon Kawała, Jakub Janiszewski oraz Eryk Daczewski, który tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra wykorzystał rzut karny.

„Rozegraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie z jedną z lepszych drużyn w naszej lidze i powiem szczerze, że w żadnym momencie nie obawiałem się o końcowy wynik tego meczu. Zdobyliśmy cztery bramki, co może się wydawać dobrym rezultatem, ale sytuacji stworzyliśmy co najmniej drugie tyle i już w pierwszej połowie powinniśmy prowadzić. Najbardziej cieszy mnie jednak to, że wygraliśmy ten mecz w naszym stylu, strzeliliśmy kolejny raz bramki, odbierając piłkę wysoko na połowie przeciwnika. Przez większość cześć gry byliśmy drużyną posiadającą piłkę i kreującą sytuacje. Warto też podkreślić, że poprawiliśmy dzisiaj organizację gry w obronie niskiej, w której kilkukrotnie musieliśmy funkcjonować. Słowa uznania kieruję do całej drużyny oraz do sztabu za pracę i wysiłek, który włożyli w dzisiejszy mecz” - powiedział trener Patryk Jałocha.

Wiślaków przed zimową przerwą czeka jeszcze jedno spotkanie ligowe, w którym staną w szranki z Igloopolem Dębica. Mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 12:00.