JAŁOCHA: ZAGRALIŚMY NAPRAWDĘ DOBRĄ DRUGĄ POŁOWĘ

11 miesięcy temu | 02.10.2023, 14:07

W sobotnie południe zespół U-17 Białej Gwiazdy podejmował na własnym terenie drużynę Sandecji Nowy Sącz. Wiślacy pokonali swoich rywali 2:1, a swoją opinią na temat tego starcia podzielił się z nami szkoleniowiec młodych krakowian – Patryk Jałocha.

Zespół U-17 po wyjazdowej porażce z rzeszowską Stalą szybko powrócił na zwycięską ścieżkę, wygrywając potyczkę z Sandecją Nowy Sącz. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie, a Wiślacy do końcowych minut byli na prowadzeniu. Przyjezdni zdołali wyrównać tuż przed końcem spotkania, ale krakowianie rzutem na taśmę zapewnili sobie komplet punktów wykorzystując rzut karny w ostatnich chwilach meczu.

„Zagraliśmy naprawdę dobrą drugą połowę meczu, bardzo często zdobywając przestrzeń między liniami przeciwnika i stwarzając przez to dużo sytuacji w polu karnym. Kolejny raz jednak nie potrafiliśmy zamienić tych sytuacji na bramki i zamiast zamknąć mecz i spokojnie dalej dominować, doprowadziliśmy do sytuacji, w której po stałym fragmencie gry w samej końcówce meczu tracimy wyrównującą bramkę. Dobrze zareagowaliśmy na zaistniałą sytuację, widać było dużą determinację żeby wygrać ten mecz i tak też się stało. Musimy na pewno popracować nad skutecznością, żeby móc takie spotkania kontrolować zdecydowanie wcześniej.” – powiedział po spotkaniu trener drużyny U-17 Patryk Jałocha.

Ekipa U-17 w ramach kolejnego spotkania zmierzy się na wyjeździe z Escolą Varsovia. Mecz zaplanowano na niedzielę 8 października o godzinie 16:45.