JOP: ZDOBYWAMY JEDEN CENNY PUNKT NA BARDZO TRUDNYM TERENIE

11 miesięcy temu | 16.10.2023, 10:27

Zespół rezerw Białej Gwiazdy w sobotę w ligowym starciu zremisował na wyjeździe z drużyną LKS Jawiszowice 1:1, a jedyną bramkę dla gości zdobył Dominik Sarga. Postawę swoich podopiecznych w tym pojedynku ocenił trener Mariusz Jop.

Krakowianie w spotkaniu z zawodnikami z Jawiszowic już od początku musieli radzić sobie z naciskiem ze strony dobrze dysponowanych rywali. Miejscowi wyprowadzali kolejne ataki, a jeden z nich już w 7. minucie zakończył się bramką otwierającą wynik meczu. Wiślacy podejmowali próby zawiązywania akcji, jednak drogę do bramki przeciwników zdołało im się odnaleźć dopiero w drugiej połowie, kiedy to w 78. minucie skutecznością wykazał się Dominik Sarga.

„Jestem bardzo niezadowolony z tego, jak wyglądaliśmy na początku spotkania. Źle weszliśmy w ten mecz, przegrywaliśmy dużo pojedynków jeden na jeden i zdecydowanie zabrakło nam agresywności w grze, pomimo tego, że teoretycznie byliśmy dobrze przygotowani do meczu. Pierwsza połowa  przyniosła zatem elementy, których nie chciałbym więcej widzieć  w naszej grze. Po zmianie stron widać było dążenie do kreowania akcji i oddawania strzałów na bramkę przeciwnika. Tak jak już kilka razy  wspominałem, zawsze do samego końca walczymy o zwycięstwo. Dzisiaj nie udało nam się wygrać, ale zdobywamy jeden cenny punkt na bardzo trudnym terenie” – powiedział trener Mariusz Jop.

Kolejne ligowe spotkanie czeka zawodników Wisły już w sobotę, kiedy to na własnym terenie podejmą wicelidera tabeli, Orzeł Ryczów. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 11:00.