Kolejne ligowe wyzwanie. Starcie z Orłem Ryczów

3 miesiące temu | 31.05.2024, 22:16

Zaledwie w środę zawodnicy Wisły II Kraków pokonali pewnie na własnym terenie wicelidera, LKS Jawiszowice, dzięki czemu świętowali awans do III ligi, a już w sobotę czeka ich kolejne sportowe wyzwanie, jakim będzie starcie z Orłem Ryczów. Pojedynek pomiędzy tymi zespołami, rozgrywany w ramach 34. kolejki JAKO IV Ligi, rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zespół Wisły II Kraków może już odetchnąć i ze spokojem patrzeć w przyszłość, ponieważ środowym meczem krakowianie w efektowny sposób przypieczętowali awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze wówczas pokonali graczy z Jawiszowic 3:0 po trafieniach Kamila Kaczówki, Wiktora Szywacza i Kuby Wiśniewskiego. Drużyna Białej Gwiazdy od początku rundy wiosennej doskonale radzi sobie w rozgrywkach ligowych, dzięki czemu może szczycić się statusem niepokonanej, a obecnie również awansem na szczebel trzecioligowy. Wiślacy dotychczas w zaledwie jednym starciu zmuszeni byli podzielić się punktami, remisując z BKS Hal-Mont Bochnia, natomiast z pozostałych pojedynków wychodzili obronną ręką. Dodatkowo, wyróżniają się też pod kątem liczby straconych bramek, gdyż wiślacki golkiper w ostatnich siedmiu potyczkach zaledwie raz wyciągał piłkę z siatki i to po rzucie karnym.

W nadchodzącej kolejce naprzeciw siebie staną dwa zespoły plasujące się na podium klasyfikacji. Zespół z Reymonta z 82 oczkami na koncie, lokuje się na pierwszym miejscu w tabeli, z kolei Orzeł Ryczów, gromadząc 68 oczek, znajduje się na najniższym stopniu podium. Osiągnięcia tych drużyn w obecnym sezonie są najlepszym dowodem na to, że w sobotę możemy oczekiwać niezwykle ciekawego piłkarskiego widowiska.

W jesiennym pojedynku to krakowianie cieszyli się z wywalczonego kompletu oczek, jednak z dobrej strony pokazali się też przeciwnicy. Zawodnicy Białej Gwiazdy wyszli na prowadzenie w 28. minucie po golu Dominika Sargi, a w 56. minucie zespół z Jawiszowic doprowadził do wyrównania. Szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił, na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Marcin Bartoń, trafiając na 2:1. Już wkrótce dowiemy się która z drużyn tym razem wykaże się lepszą skutecznością.

Pierwszy gwizdek arbitra w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 15:00.