ME U-17: Polacy remisują ze Szwecją. 30 minut Filipa Baniowskiego

3 miesiące temu | 24.05.2024, 20:09

Reprezentacja Polski U-17 ma już za sobą drugi pojedynek podczas Mistrzostw Europy do lat 17 na Cyprze. Zawodnicy trenera Rafała Lasockiego tym razem starli się ze Szwedami, a pojedynek ten zakończył się remisem 2:2. Debiut na trwającym turnieju zaliczył piłkarz Wisły Kraków, Filip Baniowski.

Polacy po niezwykle zaciętym pojedynku podzielili się punktami ze Szwedami i wciąż pozostają w grze o awans do kolejnej fazy turnieju. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego od początku spotkania zmagali się z atakami rywali, a od 15. minuty zmuszeni byli gonić wynik. Zawodnicy z Polski zdołali się jednak zmobilizować i dokładnie dziesięć minut później odnaleźli drogę do bramki szwedzkiej drużyny po strzale Jakuba Adkonisa, wskutek czego doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie gra Biało-Czerwonych wyglądała już o wiele lepiej, co poskutkowało kilka dogodnymi sytuacjami. Niestety, w 55. minucie Szwedzi ponownie dali się we znaki polskiemu golkiperowi, trafiając na 2:1, ale reprezentanci Polski nie zamierzali składać broni, tworząc sobie kolejne sytuacje. W 67. minucie przeprowadzili dobrą akcję, po której piłkę w siatce umieścił Michael Izunwanne, ustalając wynik 2:2.

Po raz pierwszy na turnieju mogliśmy oglądać na murawie Filipa Baniowskiego. Wiślak pojawił się na boisku w 60 minucie, zmieniając Dawida Mazurka.

Po wywalczonym remisie ze Szwecją, reprezentacja Polski z jednym oczkiem na koncie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli grupy C.

Kolejny pojedynek Polacy rozegrają już w poniedziałek 27 maja o godzinie 17:00. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Słowacji.

Szwecja U-17 - Polska U-17 2:2 (1:1)
1:0 G. Antwi 15'
1:1 J. Adkonis 25'
2:1 F. Bozicevic 55'
2:2 M. Izunwanne 67'

Polska U-17: Mateusz Jeleń – Jan Leszczyński (77' Bartosz Kriegler), Kacper Potulski, Wojciech Mońka – Mateusz Szczepaniak (60' Michał Wróblewski),Mateusz Dziewiatowski, Jakub Adkonis, Igor Brzyski, Dawid Mazurek (60' Filip Baniowski) – Stanisław Gieroba (61' Michael Izunwanne), Kamil Jakóbczyk (46' Oskar Pietuszewski)