ME U-17: Wygrana ze Słowacją i awans. 15 minut Filipa Baniowskiego

4 miesiące temu | 27.05.2024, 20:06

Reprezentacja Polski U-17 w poniedziałek stoczyła ostatni pojedynek w grupie C podczas Mistrzostw Europy do lat 17 rozgrywanych na Cyprze. Biało-Czerwoni zmierzyli się ze Słowacją i wyszli obronną ręką z tej potyczki, pokonując rywali aż 4:0 podwóch trafieniach Michaela Izunwanne oraz bramkach Oskara Pietuszewskiego i Stanisława Gieroby. Kolejne minuty na trwającym turnieju zaliczył zawodnik Wisły Kraków, Filip Baniowski.

Po przegranej z Włochami oraz remisie ze Szwecją, przed podopiecznymi trenera Rafała Lasockiego stanęło wyzwanie w postaci piłkarskich zmagań z reprezentacją Słowacji. Dla Polaków ten pojedynek był ostatnią szansą na wywalczenie awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. Zawodnicy z Polski pokazali się z dobrej strony na tle sąsiadów, utrzymując przewagę nad rywalami i tworząc sobie dogodne sytuacje do strzału. Już w 11. minucie wynik meczu otworzył Michael Izunwanne, kwadrans przed końcem tej połowy prowadzenie drużyny podwyższył Oskar Pietuszewski, a na kilka chwil przed przerwą we znaki przeciwników ponownie dał się zdobywca pierwszego gola, trafiając na 3:0.

Po zmianie stron dominacja polskich reprezentantów utrzymywała się, co próbowali wykorzystać, oddając kolejne strzały na bramkę rywali. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło z kolei w 67. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Stanisław Gieroba.

W 75. minucie na murawę wybiegł Filip Baniowski, zmieniając Mateusza Szczepaniaka.

Wygrana ze Słowacją oraz porażka Szwedów z Włochami zagwarantowały Polakom miejsce w rozgrywkach ćwierćfinałowych Mistrzostw Europy U-17.

Polska U-17 - Słowacja U-17 4:0 (3:0)
1:0 M.Izunwanne 11'
2:0 O.Pietuszewski 30'
3:0 M.Izunwanne 45'
4:0 S. Gieroba 67'

Polska U-17: M.Jeleń - B. Kriegler, K. Potulski, D. Szwiec - D. Sarapata, J. Adkonis (67' I. Brzyski),M. Szczepaniak (75' F. Baniowski), M. Dziewiatkowski (70' M.Wróblewski), D. Mazurek (70' B. Mazurek) - O. Pietuszewski (67' S. Gieroba), M.Izunwanne