MŁODZI WIŚLACY ZAGRALI W SPARINGU PIERWSZEJ DRUŻYNY. GOL TOKARCZYKA

9 miesięcy temu | 08.08.2023, 14:52

Rozgrywki ligowe wystartowały, lecz pierwsza drużyna Wisły Kraków postanowiła podkręcić tempo i rozegrać w tygodniu mecz sparingowy. W wtorek do ORLEN OIL Centrum Treningowego w Myślenicach przyjechał izraelski Hapoel Jerozolima, z którym Biała Gwiazda zremisowała 1:1. W kadrze na to starcie znaleźli się również młodzi zawodnicy z naszej Akademii.

Wiślacy od początku spotkania z Hapoelem ruszyli do ataku. Po upływie 20 minut padła pierwsza bramka, a na listę strzelców wpisał się Karol Tokarczyk dobijając piłkę po wcześniejszym uderzeniu na bramkę. Goście jednak błyskawicznie wyrównali i mecz rozpoczął się od początku. Obie drużyny próbowały później przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz żadnej z nich się to nie udało. Sparingowe starcie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1.

Na murawę od pierwszej minuty meczu wybiegli Karol Tokarczyk i Kuba Wiśniewski. Pierwszy z nich został ostatnio włączony do pierwszej drużyny Białej Gwiazdy, natomiast drugi do drużyny rezerw. Młody obrońca został niedawno zaproszony do udziału w treningach zespołu Radosława Sobolewskiego i teraz dostał kolejną szansę na zaprezentowanie swych umiejętności.

Na ławce rezerwowych znaleźli się kolejki młodzi piłkarze, a konkretnie Mateusz Stanek, Mariusz Kutwa, Jakub Krzyżanowski oraz Adam Pieniądz. Każdy z zawodników w późniejszym czasie zameldował się na murawie. Dla Krzyżanowskiego nadchodzący sezon będzie już drugim w pierwszym zespole klubu spod Wawelu. Stanek oraz Pieniądz do nowego sezonu przygotowują się obecnie z drużyną rezerw, natomiast Kutwa trenuje z zespołem prowadzonym przez trenera Radosława Sobolewskiego.

Wisła Kraków – Hapoel Jerozolima 1:1 (1:1)

Bramka dla Wisły: Tokarczyk