Nędza: Moi zawodnicy wykonali swoje zadania

11 miesięcy temu | 13.11.2023, 21:00

Zespół CLJ U-19 w niedzielnym pojedynku 14. serii gier podzielił się punktami z liderem rozgrywek – Lechem Poznań. Na temat tego pojedynku głos zabrał szkoleniowiec wiślackiej drużyny Karol Nędza.

Starcie z liderem z Poznania naturalnie nie należało do łatwych, lecz Wiślacy przez niemal całe spotkanie skutecznie się bronili, a sami wielokrotnie spróbowali zagrozić bramce strzeżonej przez golkipera gości. Na pierwszego gola trzeba było poczekać aż do 76. minuty, kiedy wynik otworzył Filip Kowalski. Niestety, przyjezdni doprowadzili do wyrównania na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a obie strony musiały podzielić się punktowym łupem.

„W tym meczu zmieniliśmy nasze ustawienie w defensywie i uważam, że zespół dobrze na nie zareagował, a zawodnicy wykonali swoje zadania. Lech podczas meczu odznaczał się naprawdę wysoką jakością piłkarską i przeważał w przebiegu meczu, ale konsekwencją i zaangażowaniem uzyskaliśmy w tym spotkaniu remis.” – powiedział trener zespołu U-19 Karol Nędza.

Najstarsza wiślacka drużyna występująca w Centralnej Lidze Juniorów w ramach następnej kolejki pojedzie do Rącznej na derbowe starcie z Cracovią. Mecz zaplanowano na sobotę, 18 listopada o godzinie 12:00.