Nowy obiekt wielofunkcyjny na potrzeby Akademii

1 miesiąc temu | 07.05.2024, 13:00
Nowy obiekt wielofunkcyjny na potrzeby Akademii

Akademia Piłkarska Wisły Kraków zyskała kolejny nowoczesny kompleks sportowy. Dzięki porozumieniu z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisano umowę 5-letniej dzierżawy obiektów przy ulicy Piastowskiej 26. Oznacza to, że po ukończeniu prac nad budową nowego sztucznego boiska przy Reymonta szkolenie odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach oddalonych od siebie o 600 metrów, a w dodatku w bezpośrednim sąsiedztwie R22. Pierwsze treningi młodych adeptów futbolu na obiektach przy Piastowskiej odbędą się już we wtorek.

W nowej lokalizacji do dyspozycji wiślackiej Akademii będzie trawiaste boisko oddane do użytku w maju tego roku, infrastruktura towarzysząca (w tym m.in. bieżnia, boisko wielofunkcyjne, boiska do tenisa, siatkówki plażowej i koszykówki oraz rozbieg do skoku w dal), a także całe zaplecze sanitarne z szatniami.

Pierwszą okazję do zapoznania się z nowym obiektem najmłodsi adepci Akademii Białej Gwiazdy będą mieli już we wtorek 7 maja. Docelowo znaczna część szkolenia w ramach krakowskiej struktury Akademii skupi się w dwóch lokalizacjach: na obiektach przy Piastowskiej 26, a także na budowanym sztucznym boisku przy Reymonta. Dzieli je zaledwie 600 metrów.

Akademia Piłkarska Wisły Kraków od dłuższego czasu starała się o uzyskanie nowoczesnego obiektu sportowego blisko lokalizacji stadionu. Rozmowy z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakończyły się sukcesem. Dzięki zawartej umowie, klub zyskał kompleks sportowy położony w pobliżu stadionu przy Reymonta, gdzie oczekuje się także na zakończenie prac nad budową sztucznego boiska.

Zobacz zdjęcia nowego kompleksu Akademii przy Piastowskiej 26

Z punktu widzenia logistyki, organizacji i szkolenia, jest to znakomita wiadomość dla klubu. Adeptom Akademii zapewniono możliwość trenowania na obiektach o znakomitej jakości, w tym na boisku trawiastym przy ulicy Piastowskiej, które niedawno oddano do użytku.

Udostępnij