Podążać zwycięskim szlakiem. Pojedynek z Dalinem

2 miesiące temu | 17.05.2024, 21:23
Zmagania w rozgrywkach JAKO IV Ligi trwają w najlepsze, a zespół Wisły II Kraków odnotowuje kolejne zwycięstwa. Już w najbliższą sobotę krakowianie będą mieli okazje po raz kolejny wykazać się skutecznością, mierząc się na własnym terenie z Dalinem Myślenice. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

Rezerwy Białej Gwiazdy nieustraszenie dopisują komplet oczek w kolejnych spotkaniach i konsekwentnie zmierzają w stronę awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed tygodniem Wiślacy ponownie sięgnęli po zwycięstwo, kiedy to w wyjazdowym starciu z Popradem Muszyna pokonali gospodarzy 4:0. Festiwal strzelecki na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy rozpoczął Dominik Sarga, a już kilkadziesiąt sekund po przerwie po raz drugi dał się we znaki golkiperowi Popradu. W końcówce spotkania celne trafienie dołożył jeszcze Kamil Kaczówka, natomiast wynik meczu ustalił, powracający na czwartoligowe boiska, Marcin Bartoń. Dobra passa zespołu z Reymonta trwa od początku drugiej części sezonu, w trakcie której dotychczas zwyciężali w starciach z Watrą Białka Tatrzańska 2:1, Glinikiem Gorlice 2:0, Kalwarianką 3:2, Niwą Nowa Wieś 7:1, Limanovią 2:0, Unią Oświęcim 4:0, ze wspomnianym Popradem Muszyna 4:0, z kolei z BKS-em Hal-Mont Bochnia podzielili się punktami, remisując 2:2.

Drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Bąka utrzymuje zatem status niepokonanej, a w sobotnim starciu zawodnicy wytoczą najcięższe działa, by znów wywalczyć cenne oczka i powiększyć przewagę punktową nad rywalami. Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż naprzeciw krakowian stanie, plasujący się na 7 miejscu w tabeli z 46 punktami na koncie, Dalin Myślenice. Gracze z Myślenic wprawdzie niepewnie rozpoczęli rundę wiosenną, jednak zdołali rozwinąć skrzydła i w ostatnich trzech kolejkach wychodzili obronną ręką ze swoich potyczek. Wiślacy z kolei wciąż nie opuszczają fotela lidera, gromadząc 73 oczka.

Spotkanie pomiędzy wspomnianymi zespołami rozgrywane na jesień zakończyło się zwycięstwem rezerw Białej Gwiazdy, ale emocji w tej potyczce nie brakowało. Krakowianie otworzyli wynik meczu dopiero 52. minucie, kiedy to drogę do bramki myśleniczan otworzył Marcin Bartoń, jednak gospodarze po niespełna 10 minutach zdołali wyrównać. Szalę zwycięstwa na stronę Wiślaków przechylił Karol Tokarczyk, zdobywając gola w doliczonym czasie gry. Jakim rezultatem zakończy się nadchodzące spotkanie? O tym przekonamy się już wkrótce.

Starcie pomiędzy Wisłą II Kraków a Dalinem Myślenice zostanie rozegrane na stadionie Prądniczanki Kraków (ul. Andrzeja Boboli 5), a pierwszy gwizdek w tym starciu zaplanowano na godzinę 11:00.

Wstęp na stadion jest darmowy!

Bezpośrednią relację z meczu będzie można śledzić na kanale YouTube serwisu CFsport.