PODSUMOWANIE 2. KOLEJKI INTERLIGI. KOLEJNE TRIUMFY KRAKOWIAN

6 miesięcy temu | 30.10.2023, 15:27

W minioną niedzielę wiślackie drużyny U-12 i U-13 powróciły do rywalizacji w ramach rozgrywek Interligi. Tym razem to Biała Gwiazda była gospodarzem i gościła u siebie drużyny Górnika Zabrze oraz czeskiego Baníka Ostrava. Młodzi Wiślacy w czterech spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa.

U-13

Zawodnicy zespołu U-13 swoje pierwsze spotkanie rozgrywali z ekipą Górnika Zabrze. Niestety to starcie nie poszło po myśli podopiecznych trenera Michała Tyrki, ponieważ to zabrzanie okazali się lepsi i pokonali młodych Wiślaków 4:1, a jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Jakub Juszczak. W meczu z Baníkiem Ostrava to krakowianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa, pokonując rywali 2:1. Wtedy ponownie na listę strzelców wpisał się Juszczak, a autorem drugiego gola został Kurlit.

„Mamy duży niedosyt jeżeli chodzi o pierwszy mecz z Górnikiem Zabrze, przede wszystkim ze względu na to, że zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, powiedziałbym stuprocentowych, natomiast nie udało się ich wykorzystać. Tak naprawdę mecz mieliśmy pod kontrolą i nikt nie przypuszczał, że może się coś innego wydarzyć. Natomiast w drugiej połowie to goście doszli do głosu, gdzie byli bardziej skuteczni i wygrali mecz. Jeśli chodzi o spotkanie z Baníkiem, znów zagraliśmy świetną pierwszą połowę, ale tym razem wykorzystaliśmy dwie sytuacje i do przerwy było 2:0. W drugiej odsłonie, podobna sytuacja jak w poprzednim meczu z tym, że byliśmy bardziej skuteczniejsi w grze w obronie, mimo straconej bramki udało się dowieźć wynik do końca i wygrać to spotkanie. Ogółem jestem zadowolony z zawodników. Starają się realizować to czego od nich oczekuje i powoli widać, że wykonaliśmy mały krok do przodu, natomiast nie możemy spocząć na laurach tylko dalej musimy ciężko pracować.” – oceniał poczynania swoich podopiecznych trener Michał Tyrka.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:4

Bramka dla Wisły: Juszczak

Wisła Kraków – Baník Ostrava 2:1

Bramki dla Wisły: Juszczak, Kurlit

Kadra Wisły Kraków U-13: Szymon Tokarz, Kamil Wolski, Jakub Jesionowski, Jakub Lemański, Jakub Jędrszczyk, Szymon Ronij, Jan Stradomski, Maciej Lizoń, Tomasz Trzyszczyk, Jan Kurlit, Franciszek Szpil, Jakub Bielawski, Mikołaj Kominek, Jakub Juszczak, Furgała

U-12

Młodsza drużyna Wisły Kraków zdecydowanie może zaliczyć drugą kolejkę interligowej rywalizacji do udanych. Podopieczni trenera Pawła Wasilewskiego najpierw pewnie pokonali Górnik Zabrze 3:0, by później w szalonym meczu również zwyciężyć z Baníkiem Ostrava 5:4.

„Co do meczu z Górnikiem Zabrze, to na pewno cieszy wynik, który odzwierciedla to, jak przebiegało spotkanie. Bramek powinno paść o wiele więcej, ale rozluźnienie i brak koncentracji spowodowało, że nie byliśmy aż tak skuteczni. Mecz z Baníkiem ułożył się dla nas idealnie. Zawodnicy od początku zdominowali rywala, czego efektem były trzy zdobyte bramki. W późniejszym fragmencie gry, niektórzy już chyba uwierzyli, ze mecz jest wygrany i to było dla nas zgubne. Przeciwnik po naszych indywidualnych błędach zdobył kilka bramek i zrobiło się nerwowo. Wynik końcowy spotkania jest w pełni zasłużony, ale ten mecz powinniśmy zamknąć już w pierwszej połowie. Mamy też wiedzę, na co musimy zwrócić uwagę w treningu, żeby tych błędów i złych nawyków się wyzbywać.” – powiedział szkoleniowiec drużyny U-12 Paweł Wasilewski.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:0

Bramki dla Wisły: 2x Bąk, Postołek

Wisła Kraków – Baník Ostrava 5:4

Bramki dla Wisły: Piotrowicz, Ostrowski, Bąk, Kuś, Postołek

Kadra Wisły Kraków U-12: Adam Majcher, Aleksander Zalewski, Mikołaj Koper, Antoni Strąk, Krzysztof Postołek, Fabian Piotrowicz, Tymoteusz Kuś, Miłosz Bąk, Potoczak, Jan Szewczyk, Karol Ostrowski, Jakub Piegdoń, Tomasz Garbiński, Karol Cyran