Podsumowanie 3. kolejki Interligi. Po jednym zwycięstwie na koncie

6 miesięcy temu | 17.11.2023, 17:00

Zawodnicy drużyn U-12 i U-13 krakowskiej Wisły w czwartek stanęli do walki w kolejnych pojedynkach rozgrywek Interligi. Gospodarzem było Zagłębie Sosnowiec, na którego terenie młodzi Wiślacy dwukrotnie wygrali i tyle samo razy ulegli rywalom.

U-13

Podopieczni trenera Michała Tyrki w ramach pierwszego spotkania zmierzyli się z gospodarzem zjazdu, a więc Zagłębiem Sosnowiec. Wiślacka drużyna okazał się lepsza od miejscowych, których pokonała 3:1. Dublet zaliczył Juszczak, a trzecią bramkę zdobył Szpil. Później przyszedł czas na starcie ze Śląskiem Wrocław. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, lecz po zmianie stron do głosu doszli nasi przeciwnicy i strzelając dwa gole zapewnili sobie zwycięstwo.

„Jeśli chodzi o mecz z Zagłębiem Sosnowiec, oceniam je bardzo pozytywnie. Zagraliśmy chyba najlepszy mecz z dotychczasowych w Interlidze, i to nie tylko przez 30 minut, ale właśnie cały mecz. Mimo, że przegrywaliśmy z początkiem meczu 1:0 i nie strzeliliśmy karnego, to udało się wygrać ten mecz, poprzez dobrą, konsekwentną grę i ciągłe dążenie do celu, co zaowocowało strzeleniem trzech bramek. Ze Śląskiem mieliśmy trudności z przebiciem się za ostatnią przestrzeń za plecami obrońców. Przeciwnik postawił bardzo ciężkie i twarde warunki, jeżeli chodzi o grę w defensywie, ale to dobrze, bo wiemy z czym mamy jeszcze problem i co możemy poprawić, aby podnosić swoje umiejętności.” – mówił szkoleniowiec drużyny U-13 Michał Tyrka.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 1:3

Bramki dla Wisły: 2x Juszczak, Szpil

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 2:0

Kadra Wisły Kraków U-13: Filip Furgała, Szymon Tokarz, Kamil Wolski, Jakub Jesionowski, Jakub Lemański, Mikołaj Kominek, Jakub Jędrszczyk, Maksymilian Hałucha, Adam Rogóż, Jakub Bielawski, Tomasz Trzyszczyk, Przemysław Bombała, Patryk Kapuściński, Franciszek Szpil, Jakub Juszczak, Jan Maurek

U-12

Zespół U-12 w spotkaniu z drużyną gospodarzy z Sosnowca musiał uznać ich wyższość, przegrywając 1:2. Jedynego gola dla Białej Gwiazdy zdobył Bąk. Potyczka ze Śląskiem Wrocław poszła zdecydowanie po myśli podopiecznych trenera Pawła Wasilewskiego, ponieważ ograli oni swoich rówieśników 3:1, a imponującą skutecznością błysnął Bąk, który skompletował hat-tricka.

„Mecz z Zagłębiem miał dwa oblicza. Pierwsza część dość przeciętna, nie mogliśmy utrzymać posiadania piłki, było dużo niedokładności, a nie było płynności gry, czego efektem były dwie stracone bramki. Natomiast druga połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Od początku narzuciliśmy wysokie tempo, a rywal długimi fragmentami miał problem z wyjściem z własnej połowy, ale zabrakło konkretów w finalizacji. Mecz ze Śląskiem od początku był już pod naszą kontrolą. Drużyna dobrze realizowała zadania w ataku, jak i w obronie. Zdobyliśmy trzy bramki, ale sytuacji wykreowaliśmy dużo więcej.” – powiedział trener ekipy U-12 Paweł Wasilewski.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:1

Bramka dla Wisły: Bąk

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:3

Bramki dla Wisły: 3x Bąk

Kadra Wisły Kraków U-12: Adam Majcher, Antoni Strąk, Jan Szewczyk, Mikołaj Koper, Aleksander Zalewski, Miłosz Bąk, Fabian Piotrowicz, Karol Ostrowski, Maksymilian Kubik, Patryk Wójcik, Marcel Tondera, Wojciech Bugaj, Jakub Moskała, Tymoteusz Kuś, Potoczak, Polak

W kolejną niedzielę (26.11) odbędzie się kolejna seria gier rozgrywek Interligi. Tym razem gospodarzem będzie Biała Gwiazda.