Pogoda pokrzyżowała plany młodych Wiślaków

2 dni temu | 16.09.2024, 20:05

Młodsze drużyny Akademii Wisły Kraków mają za sobą trudny weekend, w którym musieli poradzić sobie nie tylko z rywalami na boisku, ale także obfitymi ulewami. Ekipy U-13 i U-14 rozpoczęły swoje spotkania, lecz z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie mogły ich dokończyć. Zdecydowanym pozytywem tego weekendu jest przede wszystkim wysokie zwycięstwo zespołu U-16, który pokonał NKP Podhale Nowy Targ aż 10:0.

D1 Młodzik Liga Regionalna Kraków

W niedzielne południe młodzi Wiślacy zmierzyli się z Garbarnią. Biała Gwiazda prowadziła do przerwy (2:1) ale po zmianie stron obraz spotkania zmienił się diametralnie a “Brązowi” zwyciężyli aż 7:2.

Garbarnia Kraków 7:2 Wisła Kraków

Bramki: Moskała, Koper

Skład: Fortuna, Strąk, Moskała, Kuś, Koper, Michalik, Olek, Trzósło, Krystyjan.

Rezerwowi: Grzesiak, Kasprzyk, Szpiech, Świerczek, Kurczak.

D1 I liga wojewódzka Młodzik

Drużyna U-13 rozegrała zaledwie 15 minut sobotniego spotkania z Pcimianką. Wiślacy zdążyli wyjść na jednobramkowe prowadzenie, ale mecz został przerwany przez intensywne opady deszczu.

Wisła Kraków 1:0 Pcimianka Pcim (Niedokończony)

Kadra: Zalewski, Postołek, Potoczak, Majcher, Strąk, Szewczyk, Wójcik, Michalik, Piotrowicz, Kuś, Bąk, Tondera, Kulasik.

C1 I liga wojewódzka Trampkarz

Trampkarzy również dopadła ulewa i podobnie jak młodsi koledzy rozpoczęli swoje spotkanie z Hutnikiem, ale nie mogli go dokończyć. Biała Gwiazda napoczęła Hutników i zanim mecz został przerwany w 10 minucie, mogła cieszyć się z prowadzenia. Spotkanie ma zostać dokończone w czwartek, 26 września.

Hutnik Kraków 0:1 Wisła Kraków (Niedokończony)

Skład: Piotr Nowacki - Szymon Jarczyk, Ignacy Jankiewicz, Szymon Szewczyk, Oskar Możdżeń - Bartłomiej Firszt, Szymon Ronij - Adam Król, Jakub Juszczak, Igor Ryś - Oliwier Uchacz.

Rezerwowi: Jakub Bielawski, Adam Dawicki, Filip Furgała, Jakub Jesionowski, Mikołaj Kominek, Adam Rogóż, Tomasz Trzyszczyk.

B1 Junior Młodszy Liga Małopolska

Swoje spotkanie udało się rozegrać podopiecznym trenera Mickaela Wolskiego. Wiślaccy juniorzy młodsi odnotowali piąty mecz z rzędu bez porażki, bardzo wysoko pokonując rówieśników z Podhala Nowy Targ aż 10:0. Krakowianie w obu połowach zdobyli po 5 bramek, dając pokaz dobrej gry. Biała Gwiazda pnie się w tabeli i aktualnie traci do podium cztery punkty.

Wisła Kraków 10:0 NKP Podhale Nowy Targ

Bramki: Szczepaniak x2, Wajda x2, Hejmo, Buczek, Krasek, Łakomy, Galica, Pałka.

Skład: Wojciech Rak - Mateusz Pałka, Karol Łakomy, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb - Bartosz Wajda, Wiktor Maziarz, Łukasz Wang, Alan Buczek, Piotr Hejmo - Jan Szczepaniak.

Rezerwowi: Wiktor Balcer, Miłosz Frost, Filip Galica, Paweł Gołdyn, Oskar Kukuła, Jakub Piątek, Dawid Tracz.