Porażka Polaków na MŚ U-17. Cały mecz Krzyżanowskiego

11 miesięcy temu | 11.11.2023, 11:40

Reprezentacja Polski U-17 od porażki 0:1 z Japonią rozpoczęła udział w mistrzostwach świata rozgrywanych w Indonezji. Całe spotkanie w szeregach Biało-Czerwonych rozegrał Jakub Krzyżanowski.

Z pewnością nie o takiej inauguracji mundialu do lat 17 liczyli podopieczni trenera Marcina Włodarskiego. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu grupowym ulegli Japonii 0:1. Całe spotkanie w polskim zespole rozegrał zawodnik Wisły Kraków - Jakub Krzyżanowski.

Spotkanie rozgrywane w Bandung toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy rzęsiście padającym deszczu. Z tego powodu arbiter w 69. minucie przerwał mecz na ok. 15 minut, a po wymuszonej przerwie mistrzowie Azji do lat 17 zadali decydujący cios.

Reprezentanci Polski mają przed sobą jeszcze dwa mecze grupowe - z Senegalem (14.11, godz. 10.00 polskiego czasu) i Argentyną (17.11, godz. 10.00 polskiego czasu), w których będą szukać swych szans na zwycięstwa i tym samym awans do kolejnej fazy turnieju.

Japonia – Polska 1:0 (0:0)

Bramka: Rento Takaoka (77')

Polska: Michał Matys – Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski – Marcel Reguła, Szymon Łyczko (55. Michał Gurgul), Maksymilian Sznaucner, Karol Borys (63. Igor Brzyski), Krzysztof Kolanko – Daniel Mikołajewski, Mike Huras (78. Mateusz Skoczylas).