REPREZENTACJA POLSKI U-18 POKONAŁA SZWECJĘ. ZAGRAŁ ADAM PIENIĄDZ

11 miesięcy temu | 16.10.2023, 10:18

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski U-18 w meczu towarzyskim mierzyła się w Opolu z drużyną Szwecji. Biało-Czerwoni pokonali rywali 4:1, a w drugiej połowie na boisku pojawił się Adam Pieniądz, natomiast Jakub Stępak mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Dla podopiecznych selekcjonera Marcina Włodarskiego pojedynek ten rozpoczął się źle, ponieważ już w 6. minucie Szwedzi znaleźli drogę do bramki Polaków. Skandynawowie prowadzenia w pierwszej części meczu już nie oddali, lecz po zmianie stron wiatr w żagle złapali Biało-Czerwoni, którzy czterokrotnie pokonali szwedzkiego bramkarza. Przy drugim trafieniu Polaków mocny strzał na bramkę oddał wprowadzony wcześniej na boisko Adam Pieniądz. Golkiper rywali odbił piłkę, ale przy dobitce Rózgi był już bezradny. Ostatecznie Polacy pokonali przeciwników 4:1, a w najbliższym czasie zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne – w piątek ze Słowacją i we wtorek z Czechami.

Polska U-18 – Szwecja U-18 4:1 (0:1)

Bramki: Łabędzki 53’, Rózga 63’, Rybak 84’, Gregorski 88’ – Jawla 6’

Polska U-18: Lisewski – Olejnik, Adamczyk, Tudruj – Rózga, Mazur (46’ Łabędzki), Grzywacz (71’ Kądziołka), Pioterczak (84’ Osuch), Niziołek (57’ Pieniądz) – Paryzek (71’ Gregorski), Rybak