Sparingowa sobota. Rezerwy zagrają z U-19

3 miesiące temu | 16.02.2024, 21:26

Nadchodzi weekend, a wraz z nim kolejne sportowe emocje.  Już w najbliższą sobotę rezerwy Białej Gwiazdy przystąpią do meczu kontrolnego, a w pojedynku tym rywalizować będą z młodszymi kolegami z zespołu CLJ U-19.

Podopieczni trenera Bartosza Bąka nie zwalniają tempa w przygotowaniach i mają za sobą kilka ważnych sparingów, w których mogli zweryfikować postępy poczynione na treningach. Przed tygodniem zespół rezerw przystąpił do wymagającego pojedynku, w którym zawodnicy stanęli naprzeciw drugoligowej Sandecji Nowy Sącz. Gospodarze od pierwszych minut walczyli jak równy z równym, próbując odpierać ataki przyjezdnych, jednak to właśnie gracze z Nowego Sącza jako pierwsi wykazali się skutecznością, wykorzystując nieuwagę obrońców krakowskiego zespołu i tym samym otwierając wynik meczu. Wprawdzie miejscowi w 25. minucie zdołali doprowadzić do wyrówniania, jednak to rywale postawili "kropkę nad i", przypieczętowując jeszcze przed przerwą swoje zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Karola Nędzy z kolei w ostatnim sparingu rywalizował z ekipą FC Wrocław Academy, a spotkanie to zawodnicy Białej Gwiazdy zakończyli w bardzo dobrych nastrojach. Krakowianie wykazywali się dużą determinacją, odważnie budując akcje i wyprowadzając groźne ataki. W pierwszej części meczu gospodarze wypracowali sobie sporo dobrych sytuacji, a cierpliwość w walce o zdobycie bramki popłaciła, kiedy to dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Hugo Woyna-Orlewicz, trafiając wprost do siatki. Zawodnicy Białej Gwiazdy nie zamierzali odpuścić i niedługo później celny strzał z dystansu oddał Radosław Wójcicki, dzięki czemu krakowianie mogli już cieszyć się dwubramkowego prowadzenia. Po zmianie stron gościom udało się jeszcze zdobyć gola kontaktowego, jednak zespół z Reymonta nie składał broni, a przed końcem spotkania Filip Kowalski zrobił użytek z podyktowanego rzutu karnego, ustalając wynik 3:1.

Teraz przyszedł czas, by dwa wiślackie stanęły naprzeciw siebie. Gracze dowodzeni przez trenera Bartosza Bąka spróbują swoich sił, mierząc się z zawodnikami trenera Karola Nędzy już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00. Mecz ten zostanie rozegrany na obiekcie przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.