Szymon Kawała z profesjonalnym kontraktem

3 dni temu | 11.06.2024, 10:25
Szymon Kawała z profesjonalnym kontraktem

Szymon Kawała zdecydował się związać swoją przyszłość z klubem przy Reymonta! Zawodnik parafował z klubem dwuletnią umowę zawierającą opcję przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 10 stycznia 2007 roku Szymon Kawała szeregi Białej Gwiazdy zasilił w lipcu 2022 roku, kiedy to przeniósł się do krakowskiego klubu z GKS-u Katowice. Zawodnik od początku imponował umiejętnościami piłkarskimi, wkładając mnóstwo zaangażowania w treningi, a dobrą dyspozycję udowadniał na boisku. W zakończonym sezonie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów wspólnie z zespołem U-17 dowodzonym przez trenera Patryka Jałochę, w którym szybko stał się jedną z kluczowych postaci.

Młody napastnik rozegrał 26 spotkań, w tym większość w podstawowym składzie, i zdobył 9 goli. Szymon Kawała ma za sobą również debiut w seniorskiej piłce. Piłkarz wbiegł na murawę w spotkaniu ligowym Wisły II Kraków z Orłem Ryczów, zmieniając w 65. minucie Marca Grau.

Motywacja do dalszej pracy

Zawodnik nie ukrywał emocji związanych z podpisaniem pierwszego profesjonalnego kontraktu. Jak mówi, czuje się dzięki temu doceniony i zmobilizowany do dalszej ciężkiej pracy pod okiem wiślackich trenerów.

"Jestem zaszczycony możliwością podpisania kontraktu z Wisłą. Bardzo się cieszę, bo odczuwam, że moja dotychczasowa praca, dobra postawa na treningach i w meczach została doceniona przez klub. Myślę też, że ten kontrakt da mi motywację do jeszcze cięższej pracy" - mówi Kawała.

Młody napastnik opowiedział również o swoich relacjach z kolegami z drużyny oraz o niełatwych początkach w krakowskim klubie.

"Zarówno w klubie, jak i w zespole czuję się bardzo dobrze. Chłopaki świetnie mnie przyjęli, choć, przyznam, że początki nie należały do najłatwiejszych. Gdy przychodziłem do Wisły, nie znałem tu nikogo, ale z każdym dniem lepiej poznawałem się z drużyną i było jednak coraz lepiej" - dodaje.

Zawarcie kontraktu z Wisłą jest ważnym krokiem w karierze Szymona Kawały. Zawodnik ma jasno określone, ambitne cele na przyszłość, jednak, jak podkreśla, obecnie chce skupić się na dalszym rozwoju piłkarskim, pracy na treningach i regularnych występach w lidze.

"Moim głównym celem na pewno jest debiut w pierwszej drużynie. Teraz jednak chcę po prostu grać regularnie, strzelać bramki, mieć asysty, dawać drużynie jak najwięcej od siebie i, co najważniejsze, cieszyć się z gry w piłkę" - zakończył Szymon Kawała.

Gratulacje, Szymon!

Udostępnij