U-11: Piąte miejsce w turnieju Salt Mine Cup

3 dni temu | 11.06.2024, 14:53
U-11: Piąte miejsce w turnieju Salt Mine Cup

Wiślacka drużyna U-11 w ubiegły weekend brała udział w turnieju Salt Mine Cup, odbywającym się w Myślenicach i Wieliczce. Podopieczni trenera Marcina Kordaszewskiego zajęli w rozgrywkach piąte miejsce, pokonując po drodze takie ekipy jak FC Porto, Widzew Łódź czy Jagiellonia Białystok.

Młodzi krakowianie z drużyny U-11 w sobotę i niedzielę rywalizowali w turnieju Salt Mine Cup w Myślenicach i Wieliczce. Zawody gościły zespoły z najróżniejszych zakątków świata. Do Małopolski zjechali zawodnicy młodzieżowych drużyn takich klubów jak Manchester City, Bayern Monachium czy Eagles Chicago. Gracze prowadzeni przez trenera Marcina Kordaszewskiego na etapie fazy grupowej trafili na zespoły Beniaminka Krosno, GKS-u Katowice, TWL Elektra (Austria), Jagiellonii Białystok oraz Kerala Blasters (Indie). Emocji nie brakowało, a iście międzynarodowa rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Faza grupowa została rozegrana w sobotę na obiektach w Myślenicach. Wiślacy rozpoczęli swoje zmagania od zwycięstwa nad Beniaminkiem Krosno 3:2. W drugim spotkaniu krakowianie musieli uznać wyższość GKS-u Katowice, ulegając mu 3:4. Biała Gwiazda szybko jednak powróciła na zwycięską ścieżkę i to w jakim stylu. Podopieczni trenera Kordaszewskiego ograli 7:0 austriacką TWL Elektrę. Później dołożyli dwa kolejne zwycięstwa – 1:0 nad Jagiellonią Białystok i aż 14:0 z indyjskim Kerala Blasters. Wiślacy tym samym awansowali do najlepszej ósemki turnieju.

Biała Gwiazda swoje niedzielne zmagania w Wieliczce inaugurowała spotkaniem z Legią Warszawa, która okazała się lepsza, zwyciężając 3:0. Następnie krakowianie skromnie pokonali Widzew Łódź 1:0, a później rozprawili się z FC Porto, ogrywając Portugalczyków 3:1, co ostatecznie zapewniło im 5. miejsce w turnieju. Zwycięzcą zawodów został słowacki Slovan Bratysława.

„Był to kolejny bardzo dobry turniej naszych chłopaków. Na Salt Mine Cup chcieliśmy realizować trzy aspekty - wiarę we własne umiejętności w ofensywie, determinację i oddanie serca w defensywie oraz pielęgnować zasadę "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Znów mogę być dumny z naszych Wiślaków, którzy niesieni dopingiem swoich rodziców stworzyli wyjątkowe widowisko” – powiedział trener wiślackiej drużyny U-11 Marcin Kordaszewski.

Faza grupowa:

Wisła Kraków – Beniaminek Krosno 3:2

Bramki dla Wisły: Kasprzyk, Trzósło, gol samobójczy

Wisła Kraków – GKS Katowice 3:4

Bramki dla Wisły: 2x Płatek, Leksa

Wisła Kraków – TWL Elektra 7:0

Bramki: 3x Czepiel, Brzykcy, Górniak, Dyczkowski, Trzósło

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 1:0

Bramka: Płatek

Wisła Kraków – Kerala Blasters 14:0

Bramki: 7x Kasprzyk, 2x Vardanyan, 2x Czepiel, Wilczyński, Leksa, Brzykcy

Faza pucharowa:

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:3

Wisła Kraków – Widzew Łódź 1:0

Bramka: Kasprzyk

Wisła Kraków – FC Porto 3:1

Bramki dla Wisły: Brzykcy, Kasprzyk, Górniak

Kadra Wisły Kraków U-11: Jakub Miśta, Tymon Górniak, Tomasz Brzykcy, Konrad Dyczkowski, Alan Kasprzyk, Michał Wilczyński, Armen Vardanyan, Leo Leksa, Jakub Płatek, Jakub Czepiel, Aleksander Trzósło

Udostępnij