U-13: drugie miejsce w turnieju Cutline Cup

1 miesiąc temu | 04.03.2024, 20:46
U-13: drugie miejsce w turnieju Cutline Cup

Zespół U-13 Wisły Kraków w miniony weekend rywalizował w turnieju Cutline Cup rozgrywanym w Szalowej. Podopieczni trenera Michała Tyrki zmagania zakończyli ostatecznie na drugiej pozycji. Wiślacy wyszli z pierwszego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej, a w drugiej fazie turnieju musieli uznać wyższość jedynie rówieśników z Ruchu Radzionków.

Zawodnicy ekipy U-13 wiślackiej Akademii nie próżnują i szlifują formę przed wznowieniem ligowych rozgrywek. W miniony weekend zespół prowadzony przez trenera Michała Tyrkę uczestniczył w turnieju Cutline Cup rozgrywanym w Szalowej.

Pierwszą fazę zmagań Wiślacy zakończyli bez porażki i okazali się najlepsi w swojej grupie eliminacyjnej. Biała Gwiazda zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis. 

W decydującej rozgrywce, w kolejnej rywalizacji w grupie Wiślacy zanotowali tylko jedną porażkę - z Cracovią 1:3 i ostatecznie turniej zakończyli na drugiej pozycji za plecami Ruchu Radzionków. Do ostatecznego zwycięstwa Wiślakom zabrakło... jednego trafienia.

"Na przestrzeni całego turnieju uważam, że spisywaliśmy się najlepiej ze względu na ciągłą dominację we wszystkich fazach gry. Na pewno pozostaje spory niedosyt po meczu z Ruchem Radzionków, gdzie zagraliśmy najlepszy mecz, ale nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Gdybyśmy choć raz trafili do siatki w tym meczu, to zapewne cieszylibyśmy się z pierwszego miejsca. Taka jest jednak piłka. Mimo to cieszymy się z osiągniętego wyniku" - podsumował trener ekipy U-13 Michał Tyrka.

Wyniki:

Faza grupowa:

Wisła Kraków U-13 - SMS Rzeszów 2:1 (Kurlit, Kapuściński)

Wisła Kraków U-13 - Pogoń Kraków 1:0 (Trzyszczyk)

Wisła Kraków U-13 - Biegoniczanka Nowy Sącz 1:1 (Szpil)

Wisła Kraków U-13 - CTF Academy 3:0 (Juszczak, Kurlit, Kapuściński)

Wisła Kraków U-13 - Skalanka Skała 3:0 (Juszczak, Ronij, Maurek)

Druga faza turnieju:

Wisła Kraków U-13 - Tarnovia 3:0 (Bielawski x2, Juszczak)

Wisła Kraków U-13 - Ruch Radzionków 0:0

Wisła Kraków U-13 - Pcimianka 0:0 

Wisła Kraków U-13 - Pogoń Kraków 1:0 (Kapuściński)

Wisła Kraków U-13 - Cracovia 1:3 (Kurlit)

Kadra Wisły Kraków U-13: Szymon Tokarz, Jakub Lemański, Jakub Jędrszczyk, Jakub Jesionowski, Krzysztof Kapela, Szymon Ronij, Tomasz Trzyszczyk, Franciszek Szpil, Jan Kurlit, Jan Maurek, Jakub Bielawski, Jakub Juszczak, Adam Rogóż, Patryk Kapuściński, Mikołaj Kominek, Maksymilian Hałucha.

Udostępnij