U-13 I U-14: SPARINGI Z ESCOLĄ W WARSZAWIE

1 rok temu | 16.08.2023, 14:10

W ubiegły weekend, wiślackie zespoły U-13 oraz U-14 udały się w podróż do Warszawy, aby tam w ramach meczów sparingowych zmierzyć się z drużyną Escoli Varsovia. Spotkanie starszych Wiślaków zakończyło się remisem, natomiast młodsi musieli uznać wyższość swoich rówieśników ze stołecznej ekipy.

Starcie młodszych Wiślaków lepiej rozpoczęło się dla stołecznej drużyny, która do przerwy prowadziła 2:0. W drugiej odsłonie meczu gospodarze dorzucili jeszcze cztery trafienia, natomiast zespół Białej Gwiazdy raz znalazł drogę do siatki, a konkretnie zrobił to Kominek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1.

Pierwsza połowa starcia drużyny U-14 nie obfitowała w bramki i żadnej ze stron nie udało się wtedy wyjść na prowadzenie. Wynik otworzył się dopiero w drugiej części meczu, kiedy młodzi krakowianie strzelili rywalom dwa gole, których autorami zostali Kuźma oraz Surma. Ekipa Escoli jednak również zdobyła dwie bramki, a rywalizacja zakończyła się rezultatem 2:2.

Na temat meczów kontrolnych w Warszawie wypowiedzieli się szkoleniowcy obu wiślackich zespołów – Michał Tyrka oraz Dawid Ślusarczyk.

„W miniony weekend rozegraliśmy wartościową grę kontrolną, moim zdaniem z bardzo mocnym przeciwnikiem. Od samego początku chcieliśmy dominować, bo taka będzie nasza idea gry, natomiast nie jest to jeszcze opanowane w takim stopniu, czy na takim poziomie, jakiego oczekuje. Po takim meczu jest wiele wniosków do wyciągnięcia i na pewno w najbliższym czasie chcemy wypracować pewne zachowania, aby tych błędów było zdecydowanie mniej. Przed nami obóz w Woli Chorzelowskiej, więc będziemy mieli trochę więcej czasu, aby mocno skoncentrować się nad sposobem gry oraz rozwojem indywidualnym każdego zawodnika, ponieważ to jest dla mnie najważniejsze.” – mówił trener drużyny U-13 Michał Tyrka.

„Mecz z Escolą Varsovia był ostatnim sparingowym spotkaniem przed startem rozgrywek ligowych. Miał on dwie zupełnie różne połowy – w pierwszej my częściej byliśmy przy piłce i kontrolowaliśmy przebieg spotkania, natomiast w drugiej to drużyna z Warszawy przejęła inicjatywę. Ta rywalizacja była bardzo wartościowa ze względów szkoleniowych, ponieważ mogliśmy się sprawdzić na tle mocnego przeciwnika. Naszym głównym celem był moment budowania i kreowania gry. Zdecydowanie było to widać w trakcie pierwszej połowy, gdzie zmianą strony gry i zagraniom pomiędzy linie przeciwnika stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe. Druga połowa to niestety przewaga drużyny gospodarzy, która dobrze operowała piłką. Uważam, że mój zespół odpowiednio zareagował na wydarzenia boiskowe i w drugiej części meczu szukał swoich szans po szybkich atakach, co zaowocowało dwubramkowym prowadzeniem. Widać było duże zaangażowanie zawodników jak i ich współpracę na boisku w warunkach, które były dla nich bardzo trudne. Jednak końcowe minuty spotkania należały do drużyny Escoli, która zdobyła dwie bramki. Patrząc przez pryzmat całego spotkania uważam, że remis to sprawiedliwy wynik.” – powiedział szkoleniowiec zespołu U-14 Dawid Ślusarczyk.