U-14: sparing z Garbarnią na remis

2 miesiące temu | 10.03.2024, 20:00

Zawodnicy zespołu Wisły Kraków U-14 w sobotę sprawdzili swoje umiejętności na tle rówieśników z Garbarnii Kraków. Mecz kontrolny zakończył się ostatecznie wynikiem 3:3, a dla podopiecznych trenera Dawida Ślusarczyka był to przedostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

W minioną sobotę zawodnicy zespołu U-14 rozegrali kolejne spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Zespół prowadzony przez trenera Dawida Ślusarczyka spotkał się na wyjeździe z lokalnym rywalem - Garbarnią Kraków. Mecz zakończył się ostatecznie remisem 3:3, a na listę strzelców w szeregach Białej Gwiazdy wpisali się Szymon Wal (zawodnik testowany) i dwukrotnie Jakub Witkowski.

Sztab szkoleniowy ekipy U-14 w trakcie sobotniego sparingu przyglądał się kilku testowanym zawodnikom. Obok Wala swoje umiejętności zaprezentowali także Dawid Świątek, Filip Cyboroń i Fabian Banaś (wszyscy DAP Dębica).

"To był nasz przedostatni sparing w okresie przygotowawczym i dodatkowo ostatnia możliwość sprawdzenia zawodników testowanych. Jestem zadowolony przede wszystkim z przebiegu pierwszej połowy spotkania. Potrafiliśmy w jej trakcie zdominować grę, posiadając piłkę i kreować sytuacje bramkowe. Niestety, nie udokumentowaliśmy tej przewagi kolejnymi trafieniami. Druga połowa była już bardziej wyrównana i obie drużyny miały swoje okazje. Jestem dobrej myśli w kontekście kolejnych spotkań, w których chcemy prezentować ofensywny futbol oparty na posiadaniu piłki i kreowaniu przestrzeni w strefie wysokiej" - oceniał opiekun ekipy U-14 Dawid Ślusarczyk.

Ostatnim sprawdzianem dla zespołu U-14 przed startem ligowych rozgrywek będzie niedzielny sparing z Hutnikiem Kraków (godz. 17.00).

Garbarnia Kraków U-14 - Wisła Kraków U-14 3:3

Bramki dla Wisły: Szymon Wal, Jakub Witkowski (x2)

Wisła Kraków U-14 (skład wyjściowy): Guzik - Sobociński-Prokop, Banaś (testowany), Prokurat - Cyboroń (testowany), Kokoszka, Wolańczyk - Świątek (testowany), Surma - Pyrczak, Wal (testowany).

Ławka rezerwowych: Spyrka, Witkowski, Kuźma, Jałowiecki, Zaszczudłowicz, Zych, Mróz, Mężyk.