U-14: Sparingowe zwycięstwo z Cracovią

1 tydzień temu | 20.04.2024, 17:22

Wiślacki zespół U-14 zmierzył się w sobotę z Cracovią w ramach sparingu pomiędzy spotkaniami ligowymi. Podopieczni trenera Dawida Ślusarczyka pokonali miejscowych rywali 2:1, a obie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Tymon Wąchocki.

Spotkanie z Cracovią było meczem kontrolnym pomiędzy spotkaniami ligowymi. Od początku było widać dużą chęć dominacji Wisły na boisku. W pierwszych minutach tego starcia faulowany w polu karnym był Tymon Wąchocki, który chwilę później z jedenastu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejne minuty to wyraźnie zaznaczona przewaga drużyny Białej Gwiazdy, co poskutkowało kolejnym trafieniem. Na listę strzelców ponownie wpisał się Wąchocki, a asystę zaliczył Mateusz Surma. Nieco później zespół Cracovii wyprowadził kontratak, który ustalił wynik spotkania na 2:1. Druga połowa przebiegała pod dyktando Wisły, a bardzo dobrą sytuację na zdobycie trzeciego gola miał Alan Pyrczak, lecz napastnik niestety nieczysto trafił w piłkę, a ta minęła bramkę Cracovii.

„Jestem bardzo zadowolony z nastawienia mentalnego zawodników. Przez całe spotkanie byliśmy bardzo aktywni i zdeterminowani, aby wspólnie osiągnąć założony cel na to spotkanie. Należy oddać zawodnikom, że w ostatnich dwóch tygodniach treningowych prezentują się na bardzo dobrym poziomie zarówno sportowym, jak i wolicjonalnym. Czujemy mały niedosyt, że udało się zdobyć tylko dwie bramki, ale jest to aspekt, nad którym cały czas będziemy pracować” – powiedział trener drużyny U-14 Dawid Ślusarczyk.

Cracovia U-14 – Wisła Kraków U-14 1:2 (1:2)

Bramki dla Wisły: 2x Wąchocki

Wisła Kraków U-14 (skład wyjściowy): Piotr Nowacki (BR) – Igor Zaszczudłowicz, Ignacy Prokurat, Michał Sobociński-Prokop, Mateusz Surma – Kacper Wolańczyk, Michał Kokoszka, Aleksander Wróblewski – Jakub Jałowiecki, Tymon Wąchocki, Aleksander Suchan

Ławka rezerwowych: Kacper Guzik, Adrian Kuźma, Jakub Witkowski, Franciszek Zych, Alan Pyrczak, Patryk Mróz, Jakub Mężyk