U-15: Efektowna wygrana z Koroną na zakończenie rundy jesiennej

10 miesięcy temu | 18.11.2023, 14:20

Lepszego zakończenia rundy jesiennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy ekipy U-15 Wisły Kraków nie mogli sobie wymarzyć. Zespół prowadzony przez Krystiana Żakowicza w sobotę rozbił na wyjeździe KKP Koronę Kielce aż 8:0, a łupem bramkowym podzielili się Michał Pałka (x3), Mateusz Pałka (x2), Oliwier Pławiński (x2) i Dominik Mierzwa.

Na zakończenie rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-15 ekipie Wisły Kraków przyszło zmierzyć się na wyjeździe z KKP Koroną Kielce. Biała Gwiazda chciała za wszelką cenę zrehabilitować się za ostatnią, derbową porażkę u siebie z Cracovią i trzeba przyznać, że podopieczni Krystiana Żakowicza zrobili to z nawiązką.

Krakowianie już do przerwy zaaplikowali rywalom aż sześć bramek, a po zmianie stron nie zwalniali tempa i dołożyli jeszcze dwa trafienia do swojego dorobku. Ostatecznie odprawili KKP Koronę z bagażem ośmiu bramek, a hat-trickiem popisał się Michał Pałka. Dwukrotnie do siatki kielczan trafiali także Mateusz Pałka i Oliwier Pławiński, a na listę strzelców wpisał się również Dominik Mierzwa.

Wiślacy rundę jesienną Centralnej Ligi Juniorów U-15 zakończyli tym samym na piątej pozycji z dorobkiem 23 punktów (siedem wygranych, dwa remisy i pięć porażek). Teraz przed trampkarzami Wisły zimowa przerwa w rozgrywkach.

CLJ U-15: KKP Korona Kielce - Wisła Kraków 0:8 (0:6)

Bramki dla Wisły: Michał Pałka (x3), Mateusz Pałka (x2), Oliwier Pławiński (x2) i Dominik Mierzwa

Wisła Kraków U-15 (skład wyjściowy): Jakub Golonka - Dawid Tracz, Daniel Zdeb, Kacper Kopijka, Przemysław Gołąb - Jakub Idziak - Dominik Mierzwa, Jakub Piątek - Oliwier Pławiński, Mateusz Pałka, Michał Pałka (K).

Ławka rezerwowych: Patryk Stachura (B), Alan Bąk, Patryk Cichy, Oliwier Kozak, Radosław Krasek, Kacper Palider, Karol Łakomy.