U-15: Inauguracyjna porażka z Sandecją

2 miesiące temu | 02.03.2024, 13:42

Piłkarze Wisły Kraków U-15 nie zaliczą do udanych inauguracji piłkarskiej wiosny. W pierwszym starciu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów ulegli na wyjeździe 2:3 Sandecji Nowy Sącz. Podopieczni Krystiana Żakowicza prowadzili do przerwy 1:0, ale po zmianie stron gospodarze odwrócili losy spotkania.

Nie tak pierwszego w tym roku spotkania o ligowe punkty wyobrażali sobie zawodnicy prowadzeni przez trenera Krystiana Żakowicza. Zespół U-15 na wyjeździe nie sprostał Sandecji Nowy Sącz i uległ rywalom 2:3.

Do przerwy to Biała Gwiazda prowadziła po trafieniu Piotra Hejmo. W drugiej połowie Sandecja wyrównała po trafieniu z rzutu karnego, a później zadała jeszcze dwa decydujące ciosy. Drugiego gola dla Wiślaków zdobył Alan Bąk, ale w końcowym rozrachunku na niewiele się to zdało.

W przyszły weekend zespół U-15 będzie miał okazję do rehabilitacji. Na obiekcie AWF Kraków zespół Krystiana Żakowicza podejmować będzie Stal Rzeszów.

CLJ U-15: Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 3:2 (0:1)

Bramki dla Wisły: Piotr Hejmo, Alan Bąk

Wisła Kraków U-15 (skład wyjściowy): Jakub Golonka - Daniel Zdeb (K), Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb - Oliwier Kozak, Jakub Idziak, Patryk Cichy - Mateusz Pałka, Alan Bąk, Piotr Hejmo.

Grali też: Bartosz WajdaOskar Kukuła, Dawid Kubik, Wiktor Maziarz, Dominik Mierzwa i Jan Szczepaniak.