U-15: Pewne zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz

1 tydzień temu | 20.04.2024, 17:48

Drużyna CLJ U-15 w sobotnie południe na własnym terenie podejmowała Sandecję Nowy Sącz. Piłkarze trenera Krystiana Żakowicza pewnie pokonali przyjezdnych 4:0, a łupem bramkowym podzielili się Alan Bąk, Piotr Hejmo oraz Michał i Mateusz Pałka.

Od pierwszych chwil tego spotkania zarysowała się wyraźna przewaga drużyny Białej Gwiazdy, która utrzymywała się przy piłce na połowie przeciwnika i zmusiła go do cofnięcia się do obrony niskiej. Wiślacy cierpliwie rozgrywali swoje akcje, co jakiś czas dochodząc do dogodnych sytuacji bramkowych. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać jednak do ostatnich minut pierwszej części meczu, kiedy Michał Pałka wykończył składną akcję swojego zespołu. Wisła podwyższyła prowadzenie jeszcze przed przerwą, a konkretnie zrobił to Alan Bąk, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i pokonał golkipera rywali.

Wyraźna przewaga

Druga część tego starcia to ponowna dominacja ekipy trenera Krystiana Żakowicza. Krakowianie nie zamierzali pozwolić rywalom na przeprowadzenie jakichkolwiek groźnych ataków i zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce. Zaledwie kilka minut po gwizdku arbitra oznajmiającym początek tej części meczu, piłkę w siatce Sandecji umieścił Mateusz Pałka, który jako pierwszy dopadł do odbitej futbolówki i oddał mocny strzał tuż pod poprzeczkę. Wynik spotkania ustalił pod koniec Piotr Hejmo, dobijając piłkę po niewykorzystanym chwilę wcześniej rzucie karnym.

„Jestem dumny ze swojego zespołu, ponieważ sposób, w jakim graliśmy w tym meczu był dokładnie taki, jaki sobie założyliśmy. Wszyscy zawodnicy, zarówno Ci, którzy zagrali od początku i rezerwowi włożyli w to spotkanie ogrom wysiłku i zaangażowania. W drużynie czuć było bardzo dobrą energię. Jestem zadowolony z tego, że graliśmy w sposób odważny. Cieszy nas to, że byliśmy stroną dominującą i kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Chcemy to kontynuować w kolejnych spotkaniach” – powiedział trener drużyny CLJ U-15 Krystian Żakowicz

W następnej kolejce drużyna U-15 zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 28 kwietnia o godzinie 12:00.

Wisła Kraków U-15 – Sandecja Nowy Sącz U-15 4:0 (2:0)

Bramki dla Wisły: Michał Pałka, Mateusz Pałka, Bąk, Hejmo

Wisła Kraków U-15 (skład wyjściowy): Szymon Koładka (BR) – Karol Łakomy (K) (74’ Kacper Palider), Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb (70’ Dawid Tracz) – Oliwier Kozak (74’ Dominik Mierzwa), Jakub Idziak, Bartosz Wajda – Mateusz Pałka (52’ Piotr Hejmo), Alan Bąk (67’ Jan Szczepaniak), Michał Pałka (67’ Oskar Kukuła)

Ławka rezerwowych: Jakub Golonka (BR)