U-15: Pewne zwycięstwo z Wieczystą

3 miesiące temu | 11.02.2024, 12:51

Zawodnicy U-15 w sobotę rozegrali kolejny sparing, a w meczu tym stanęli naprzeciw graczy Wieczystej Kraków. Młodzi Wiślacy bez problemu poradzili sobie z lokalnymi rywalami, pokonując iż aż 8:1!

Zaledwie w piątek piłkarze Krystiana Żakowicza rywalizowali z Rakowem Częstochowa, a już dzień później mieli okazję sprawdzić się w meczu kontrolnym z Wieczystą Kraków. Pierwszy z pojedynków nie poszedł po myśli krakowian, którzy musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 1:2, natomiast w drugim gospodarze wykazali się niebywałą skutecznością, co pozwoliło im sięgnąć po zwycięstwo. Zawodnicy Białej Gwiazdy od początku spotkania utrzymywali kontrolę nad grą i już w trakcie pierwszej połowy zdołali wypracować sobie trzybramkowe prowadzenie, a po zmianie stron całkowicie rozwinęli skrzydła, zdobywając kolejne pięć celnych trafień. Rywalom w trakcie całego meczu tylko raz udało się umieścić futbolówkę w bramce strzeżonej przez golkipera Wisły, wskutek czego to zespół z Reymonta mógł cieszyć się z wywalczonego wysokiego zwycięstwa.

Wisła Kraków U-15 - Wieczysta Kraków U-15 8:1 (3:0)
bramki dla Wisły: Dawid Kubik (3), Jan Szczepaniak (2), Patryk Grzyb (2), Piotr Hejmo

„Przez cały mecz utrzymywaliśmy kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, a gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika. Pod kątem organizacji gry z pewnością pewne elementy mogliśmy wykonywać lepiej, jednak w tym meczu było wielu zawodników, którzy na codzień ze sobą nie trenują. Pod kątem indywidualnym natomiast kilku chłopców pokazało się z naprawdę dobrej strony, na czym najbardziej nam zależało i to bardzo nas cieszy” - powiedział trener drużyny U-15, Krystian Żakowicz.

Wisła Kraków U-15: Jakub Golonka - Kacper Palider, Remigiusz Chmielewski, Daniel Zdeb, Dawid Kubik - Antoni Rutkowski, Patryk Cichy, Jakub Piątek - Piotr Hejmo, Jan Szczepaniak, Patryk Grzyb

Grali też: Stachura, Igor Zaszczudłowicz, Michał Kokoszka, Franciszek Zych, Kacper Wolańczyk, Aleksander Wróblewski, Jakub Idziak