U-15: podział punktów z Niepołomickim Sportem

1 tydzień temu | 08.09.2024, 15:42

W niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów drużyna Wisły Kraków U-15 podzieliła się punktami z Niepołomickim Sportem, remisując 2:2. Zwycięstwo wymknęło się z rąk Wiślaków w ostatnich minutach meczu.

Od początku to drużyna prowadzona przez trenera Dawida Ślusarczyka kontrolowała przebieg meczu. W 10. minucie obramowanie bramki gości obił Vladyslaw Kowalski. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do bramki skierował Mateusz Surma.

Drużyna z Niepołomic próbowała kontrować Wiślaków, nie przyniosło im to jednak zamierzonego efektu. Pod koniec pierwszej połowy kolejny raz na bramkę uderzył Vladyslav Kowalski i tym razem znalazł drogę do siatki rywali.

W drugiej odsłonie tempo meczu spadło, a przebieg spotkania był bardziej szarpany. W samej końcówce meczu gracze Niepołomickiego Sportu odebrali futbolówkę na połowie Białej Gwiazdy, po czym udało im się wykreować sytuację bramkową i zdobyć kontaktowe trafienie. W ostatniej minucie spotkania sędzia prowadząca spotkanie dopatrzyła się natomiast przewinienia w polu karnym Białej Gwiazdy, dyktując "jedenastkę" dla gospodarzy.

Jeden z rywali zamienił rzut karny na gola i obie ekipy musiały zadowolić się tylko jednym punktem. Niedosyt na pewno większy jest po stronie młodych Wiślaków, którzy roztrwonili dwubramkowe prowadzenie w samej końcówce meczu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU NIEPOŁOMICKI SPORT - WISŁA KRAKÓW

Najmłodszy wiślacki zespół rywalizujący na poziomie Centralnej Ligi Juniorów po trzech kolejkach ma w swoim dorobku cztery punkty. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Dawida Ślusarczyka na obiekcie przy Piastowskiej podejmować będą DAP Dębica. Początek meczu przewidziano na godz. 12.30.

CLJ U-15: Niepołomicki Sport - Wisła Kraków 2:2 (0:2)

Bramki dla Wisły: Mateusz Surma, Vladyslav Kowalski

Skład wyjściowy: Szymon Koładka, Michał Sobociński - Prokop, Kacper Kopijka (K), Patryk Mróz, Igor Zaszczudłowicz - Jakub Mężyk - Mateusz Surma, Kacper Wolańczyk, Vladyslav Kowalski, Franciszek Szpil - Marcin Berezka.

Ławka rezerwowych: Kacper Guzik (BR), Przemysław Herman, Adrian Kuźma, Ignacy Prokurat, Dawid Szpotan, Aleksander Suchan, Franciszek Zych.