U-15: PORAŻKA Z KORONĄ KIELCE

1 rok temu | 14.09.2023, 12:56

W sobotnie południe, zespół CLJ U-15 Białej Gwiazdy mierzył się w domowym spotkaniu z Industrią Korona Kielce. Podopieczni trenera Krystiana Żakowicza ulegli rywalom 2:3, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Oliwier Pławiński i Alan Bąk.

Dwa ostatnie spotkania zawodników drużyny do lat 15 zakończyły się bezbramkowymi remisami, więc z pewnością byli oni nastawieni na przełamanie strzeleckiej niemocy właśnie w meczu z kielczanami. Pierwsza połowa spotkania należała jednak do rywali Wiślaków, ponieważ do przerwy zdołali zaaplikować naszej drużynie trzy bramki, a do szatni schodzili z solidnym prowadzeniem. W drugiej części meczu młodzi krakowianie rzucili się do odrabiania strat i wtedy nadeszło długo oczekiwane przełamanie w postaci trafień Bąka oraz Pławińskiego, który wykorzystał rzut karny. Niestety, to nie wystarczyło, aby dopisać do swojego konta choćby jedno oczko. Ostatecznie Wiślacy musieli uznać wyższość rywali, ulegając im rezultatem 2:3.

Na podopiecznych trenera Żakowicza w następną sobotę czeka starcie derbowe, w którym zmierzą się z Hutnikiem Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10:00.

Wisła Kraków – Industria Korona Kielce 2:3 (0:3)

Bramki dla Wisły: Pławiński (k.), Bąk

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Timur Karpenko – Daniel Zdeb, Karol Łakomy, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb – Bartosz Wajda, Jakub Idziak, Wiktor Maziarz – Oliwier Pławiński, Oliwier Kozak, Michał Pałka

Ławka rezerwowych: Alan Bąk, Patryk Cichy, Jakub Golonka, Piotr Hejmo, Oskar Kukuła, Kacper Palider, Jakub Piątek