U-15: Porażka z Garbarnią Kraków

4 tygodnie temu | 28.03.2024, 18:06

Zespół U-15 wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W Wielki Czwartek Wiślacy w spotkaniu w ramach 5. kolejki nie sprostali u siebie Garbarni Kraków i ulegli lokalnemu rywalowi 1:3.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Wiślacy objęli prowadzenie w 28. minucie po trafieniu Alana Bąka, który popisał się celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Zawodnicy Garbarni jeszcze przed przerwą zdołali odpowiedzieć, a po zmianie stron z zimną krwią wykorzystali błędy w defensywie Białej Gwiazdy.

Już trzy minuty po wznowieniu gry Szymon Koładka musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki, a w 68. minucie rywale zadali decydujący cios.

Po pięciu kolejkach rundy wiosennej podopieczni trenera Krystiana Żakowicza z dorobkiem jednego punktu zamykają tabelę Centralnej Ligi Juniorów grupy D. Wiślacy o przełamanie i wyczekiwane zwycięstwo powalczą w sobotę, 6 kwietnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z KKP Koroną Kielce.

CLJ U-15: Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 1:3 (1:1)

Bramka: Alan Bąk (28')

Wisła Kraków: Szymon Koładka - Karol Łakomy, Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb (69. Dawid Kubik) - Oliwier Kozak (79. Dominik Mierzwa), Jakub Idziak, Bartosz Wajda (66. Patryk Cichy) - Mateusz Pałka (69. Oskar Kukuła), Alan Bąk (69. Jan Szczepaniak), Piotr Hejmo (59. Michał Pałka).