U-15: Potyczka ze Stalą Rzeszów na remis

2 tygodnie temu | 28.04.2024, 21:47

W niedzielne południe drużyna Wisły Kraków CLJ U-15 w wyjazdowym starciu zmierzyła się z liderem rozgrywek – Stalą Rzeszów. Podopieczni trenera Krystiana Żakowicza zainkasowali jeden punkt, remisując 2:2. Bramki dla krakowian zdobywali Kacper Kopijka oraz Mateusz Pałka.

Starcie w Rzeszowie rozpoczęło się od nałożenia przez Wiślaków wysokiego pressingu, z czym rywale mieli spory problem. Już na początku meczu krakowianie stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola, lecz Michał Pałka nie zdołał pokonać golkipera Stali po uderzeniu w obrębie pola karnego. Po dziesięciu minutach gry, gospodarze wyprowadzili skuteczny atak i po dośrodkowaniu oraz błędzie defensywy objęli prowadzenie. Kilka chwil później drużyna z Rzeszowa mogła się cieszyć z dwubramkowego prowadzenie, kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła do jednego z rywali, który zdecydował się na strzał z dystansu, a futbolówka po rykoszecie wpadła do wiślackiej siatki. W dalszej fazie gry spotkanie się wyrównało, a żadna ze stron nie była w stanie złapać większej płynności w grze. Przed przerwą Wiślacy zdobyli bramkę kontaktową. Jakub Idziak skutecznie dośrodkował z rzutu wolnego, a Kacper Kopijka strzałem głową pokonał bramkarza Stali.

Mecz za jeden punkt

Zdobyta przez przerwą bramka zespołowi Wisły dodała sporo energii i to właśnie Biała Gwiazda była w drugiej części meczu stroną przeważającą. Krakowianie wyglądali zdecydowanie lepiej w grze z piłką przy nodze i za wszelką cenę dążyli do wyrównania stanu meczu. W końcu moment ten nadszedł, kiedy Michał Pałka wpadł w pole karne i obsłużył zamykającego całą akcję Mateusza Pałkę, który wpakował piłkę do siatki. Końcówka spotkania należała jednak do Stali, która zmusiła Wisłę do obrony na własnej połowie. Ostatecznie krakowianie wywożą z terenu lidera ligi jeden cenny punkt.

„Mecz w Rzeszowie zaczęliśmy bardzo dobrze, próbując w zorganizowany sposób odebrać piłkę gospodarzom już na ich połowie. Pomimo tego, bardzo szybko wynik meczu brzmiał 0:2 i czuliśmy, że z przebiegu tego spotkania nie zasługujemy na taki rezultat. Po przerwie na wodę udało się opanować emocje i zespół zaczął lepiej funkcjonować w fazie ofensywnej. Gra przeniosła się bardziej na połowę przeciwnika, co pozwoliło nam zdobyć kluczową bramkę kontaktową. W drugiej połowie byliśmy bardziej pewni siebie i udało nam się kontrolować spotkanie oraz zdobyć bramkę na 2:2 po ładnej zespołowej akcji. Na minus z pewnością końcówka spotkania w naszym wykonaniu, gdzie straciliśmy nad nim kontrolę, jednak w kluczowych sytuacjach zdołaliśmy się obronić. Jest lekki niedosyt, ponieważ czuliśmy, że możemy wygrać ten mecz, jednak z przebiegu spotkania musimy szanować ten remis” – powiedział trener drużyny CLJ U-15 Krystian Żakowicz.

Wiślacka drużyna CLJ U-15 w kolejnym spotkaniu zagra na własnym terenie z ekipą Industrii Korony Kielce. Mecz zaplanowano na środę 1 maja o godzinie 12:00.

Stal Rzeszów U-15 – Wisła Kraków U-15 2:2 (2:1)

Bramki dla Wisły: Kopijka, Mateusz Pałka

Wisła Kraków U-15: Jakub Golonka (BR) – Karol Łakomy (K), Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb (71’ Dawid Tracz) – Oliwier Kozak (73’ Dawid Kubik), Jakub Idziak, Bartosz Wajda (71’ Dominik Mierzwa) – Mateusz Pałka, Alan Bąk (65’ Jan Szczepaniak), Michał Pałka (73’ Oskar Kukuła)

Ławka rezerwowych: Kacper Palider