U-15: Powrót z Rzeszowa bez punktów

5 godzin temu | 05.10.2024, 22:09

Zespół U-15 w sobotnie popołudnie w 7. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zmierzył się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Finalnie zawodnicy Wisły zmuszeni byli uznać wyższość rywala i pogodzić się z porażką, przegrywając 0:3.

Goście dobrze weszli w to spotkanie i szybko uzyskali przewagę, dzięki czemu pierwsze 10 minut spędzili na połowie rywali. Krakowianie starali się doprowadzić do sytuacji podbramkowych, co udawało im się, jednak obrońcy Stali wykazywali się bardzo dobrą dyspozycją i w porę rozbijali ataki zespołu z Małopolski. Pomimo dobrych prób przyjezdnych to miejscowi zdołali wykazać się skutecznością - w 13. minucie po
niefortunnym odbiciu bramkarza piłka wpada do bramki, a gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego celnego trafienia. Na kolejne bramki Stali nie trzeba było długo czekać. Już w 20. minucie zawodnicy z Rzeszowa podwyższyli prowadzenie, zdobywając gola po zamieszaniu w polu karnym i po sytuacyjnym strzale.

Lepsza skuteczność Stali

Początek drugiej połowy znów lepiej wyglądał w wykonaniu Białej Gwiazdy. Krakowianie dochodzili do głosu i próbowali kreować sobie sytuacje, ale bezskutecznie. Szanse na kolejne gole miała również Stal, a
w 45. minucie po dośrodkowaniu zawodnik ekipy z Rzeszowa oddał strzał na bramkę, który Patryk Mróz zablokował ręką. W efekcie arbiter spotkania ukarał Wiślaka czerwoną kartką, dyktując rzut karny dla gospodarzy, który nie został przez nich wykorzystany. Pomimo niekorzystnej sytuacji, Wiślacy starali się gonić wynik. Szansę na to miał chociażby Przemysław Herman czy Vladyslav Kovalskyi, ale nie udało im się odnaleźć drogi do bramki Stali. Przeciwnicy pozostawali czujni do samego końca i w ostatniej akcji meczu ustalili wynik spotkania na 3:0.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 3:0 (2:0)

Wisła Kraków U-15 (skład wyjściowy): Szymon Koładka (BR)- Franciszek Zych, Kacper Kopijka, Patryk Mróz, Igor Zaszczudłowicz - Kacper Wolańczyk - Mateusz Surma, Vladyslav Kovalskyi, Dawid Szpotan, Przemysław Herman - Marcin Berezka

Ławka rezerwowych: Piotr Nowacki (BR), Adrian Kuźma, Jakub Mężyk, Ignacy Prokurat, Aleksander Wróblewski