U-15: Przegrana w Kielcach

1 miesiąc temu | 07.04.2024, 20:20

Zespół Wisły Kraków U-15 nie zdołał w niedzielę odwrócić niekorzystnej passy w rundzie wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W wyjazdowym spotkaniu z KKP Koroną Kielce Biała Gwiazda uległa rywalom 1:2. W ekipie prowadzonej przez trenera Krystiana Żakowicza na listę strzelców wpisał się Przemysław Gołąb.

Niedzielny mecz w Kielcach rozgrywany w ramach szóstej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 gr. D, rozpoczął się dla Wiślaków koszmarnie. Już w 2. minucie po zamieszaniu w polu karnym Korona otworzyła wynik meczu. Riposta Wisły była jednak natychmiastowa. Już sześć minut później po bardzo składnej zespołowej akcji rozpoczętej w zasadzie od bramki podopieczni Krystiana Żakowicza doprowadzili do wyrównania, a do siatki rywali trafił Przemysław Gołąb.

Niestety, jeszcze przed przerwą kielczanie zadali drugi i jak się później okazało - decydujący cios. Po wrzucie piłki z autu znów zakotłowało się pod bramką strzeżoną przez Szymona Koładkę i po zagraniu za linię obrony Wisły kielczanie mogli cieszyć się z drugiego trafienia.

Po zmianie stron Wiślacy szukali wyrównującego trafienia, ale w ich poczynania wkradało się wiele nerwowości, co rodziło dodatkowo kolejne okazje dla Korony. A gdy zawodnikom ekipy z Reymonta udawało się już dotrzeć pod pole karne rywali, to szwankowała skuteczność. Wynik meczu nie uległ już zmianie i tym samym Wiślacy ponieśli piątą porażkę w rundzie wiosennej rozgrywek CLJ.

"Przeżywamy trudny moment, bo cały czas czekamy na pierwsze wiosenne zwycięstwo. Bardzo liczyliśmy na to, że uda się to w tej kolejce. Muszę oddać zawodnikom, że byli dobrze przygotowani do tego spotkania pod względem mentalnym, widać było w ich grze ogromne zaangażowanie. Cierpimy tak naprawdę w momentach, gdy potrzbene są proste rozwiązania. Brakowało nam odpowiedniego rytmu w rozegraniu, podobnie przy wykończeniu akcji potrzebujemy więcej spokoju i jakości. Przeciwnik grał bardzo bezpośrednio, a przede wszystkim był konkretniejszy pod bramką i wygrał to spotkanie. Nie ma co ukrywać, że runda wiosenna jest dla nas bardzo trudna. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak powrócić do treningów i ciężko pracować, by przełamać niekorzystną serię" - podkreśla Krystian Żakowicz, opiekun zespołu U-15.

W najbliższą sobotę w ramach siódmej kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów krakowianie podejmą na własnym boisku zespół Górnika Łęczna. Początek meczu na obiekcie AWF zaplanowano o godz. 12.00.

KKP Korona Kielce - Wisła Kraków 2:1 (2:1)

Bramka dla Wisły: Przemysław Gołąb (8.)

Wisła Kraków U-15: Szymon Koładka - Karol Łakomy (60. Damian Tracz), Kacper Kopijka, Radosław Krasek, Przemysław Gołąb - Oliwier Kozak (77. Jakub Piątek), Jakub Idziak, Bartosz Wajda (75. Dominik Mierzwa) - Mateusz Pałka (55. Piotr Hejmo), Alan Bąk (70. Jan Szczepaniak), Michał Pałka.

Ławka rezerwowych: Jakub Golonka (BR), Kacper Palider.