U-15: Udana seria przerwana. Porażka z Koroną Kielce

4 miesiące temu | 01.05.2024, 14:50

Zespół U-15 Wisły Kraków musiał przełknąć gorzką pigułkę w środowe popołudnie. W spotkaniu 10. kolejki rundy wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Krystiana Żakowicza ulegli Industrii Koronie Kielce 1:3. Jedynego gola dla wiślackiego zespołu zdobył w drugiej połowie Jan Szczepaniak.

Wiślacy tym samym przerwali udaną passę, którą zanotowali w ostatnich tygodniach. Po dwóch wygranych (z Górnikiem Łęczna i Sandecją Nowy Sącz) oraz remisie z liderem Stalą Rzeszów tym razem Biała Gwiazda uległa Industrii Koronie Kielce 1:3.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie. Na dwa trafienia ekipy z Kielc kontaktowym golem w 74. minucie odpowiedział strzałem z powietrza Jan Szczepaniak, który wykorzystał w ten sposób dośrodkowanie Piotra Hejmo. Wcześniej Wiślacy egzekwowali również rzut karny, ale bramkarza rywali z jedenastego metra nie zdołał pokonać Oliwier Kozak.

Ostatnie słowo należało jednak do rywali. Zawodnicy Korony w końcówce po raz trzeci zmusili do kapitulacji bramkarza Jakuba Golonkę i tym samym przypieczętowali wygraną 3:1.

W kolejnej serii spotkań Wiślaków czeka bardzo prestiżowe starcie derbowe z Cracovią. Dla ekipy Krystiana Żakowicza będzie to okazja do rehabilitacji za ostatnią porażkę.

"Jesteśmy zawiedzeni, bo rzadko mamy podczas meczów tak dogodne sytuacje do zdobycia bramek i bez wątpienia wymagamy od zawodników większej skuteczności. Początek meczu był dobry w naszym wykonaniu, ale w momencie, gdy wydawało się, że mamy kontrolę nad przebiegiem wydarzeń nie zdołaliśmy tego udokumentować zdobyciem gola. Jesteśmy z tego faktu bardzo niezadowoleni, bo po przerwie Korona była już lepszym zespołem. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. Staraliśmy się w końcówce odrobić straty, ale to nie wystarczyło. Na pewno żal nam niewykorzystanych okazji, bo w przeciwnym razie mogło się to zupełnie inaczej potoczyć. W moim odczuciu przez większość meczu rywale byli lepszym zespołem" - podkreśla trener ekipy U-15 Krystian Żakowicz.

CLJ U-15: Wisła Kraków - Industria Korona Kielce 1:3 (0:0)

Bramka dla Wisły: Jan Szczepaniak (74.)

Wisła Kraków: Jakub Golonka - Przemysław Gołąb (80. Kacper Palider), Kacper Kopijka, Karol Łakomy (K), Dawid Tracz (60. Dawid Kubik) - Oliwier Kozak, Jakub Idziak, Bartosz Wajda (80. Dominik Mierzwa) - Mateusz Pałka (68. Oskar Kukuła), Alan Bąk (65. Jan Szczepaniak), Michał Pałka (60. Piotr Hejmo).