U-16: Okazałe zwycięstwo nad Nowohucką Akademią Sportu

1 miesiąc temu | 04.03.2024, 09:00
U-16: Okazałe zwycięstwo nad Nowohucką Akademią Sportu

Zespół U-16 w sobotę zmierzył się z kolejnym sparingpartnerem w czasie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Mickaela Wolskiego zagrali z Nowohucką Akademią Sportu i wysoko pokonali rywali 9:0. Łupem bramkowym podzielili się Kacper Gut, Mikołaj Podwysocki, Aleksander Piwek, Maksymilian Rajda i Miłosz Skrzypiec, który zdobył cztery gole. Jedna z bramek była bramką samobójczą.

Zawodnicy trenera Mickaela Wolskiego wciąż przygotowują się do inauguracji rundy wiosennej w małopolskiej lidze B1 juniora młodszego. W kolejnym meczu kontrolnym młodzi krakowianie zmierzyli się z Nowohucką Akademią Sportu, którą pokonali wysoko 9:0.

Spotkanie to zdecydowanie było widowiskiem jednostronnym, a Wiślacy tworzyli sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Drużynie Białej Gwiazdy aż dziewięć razy udało się umieścić piłkę w bramce rywali. Po jednym trafieniu zanotowali Kacper Gut, Mikołaj Podwysocki, Aleksander Piwek i Maksymilian Rajda. Świetną skutecznością popisał się Miłosz Skrzypiec, który na początku roku dołączył do ekipy francuskiego szkoleniowca. Napastnik zdobył cztery gole, przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa. Rywale raz umieścili piłkę we własnej bramce.

„W ostatnim czasie wraz z drużyną poświęciliśmy sporo czasu na szlifowanie naszego wykończenia. W spotkaniu z Nowohucką Akademią Sportu pokazaliśmy, że potrafimy zagrozić rywalom. Przez cały mecz kontrolowaliśmy jego przebieg i stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji do zdobycia bramki. Zależy mi na tym, aby moja drużyna budowała swoje akcje od strefy defensywnej i to nam się w tym meczu zdecydowanie udawało. Cieszy mnie dyspozycja Miłosza Skrzypca, który zagrał swój pierwszy mecz od pierwszej minuty i zdobył cztery gole. Na pewno będzie mocnym punktem naszej ofensywy i pomoże nam w rundzie wiosennej. Nasi skrzydłowi podejmowali więcej lepszych decyzji, co również jest powodem do zadowolenia. Był to dla nas bardzo dobry mecz, który dodał nam pewności siebie” – powiedział po meczu szkoleniowiec drużyny Mickael Wolski.

Nowohucka Akademia Sportu U-16 – Wisła Kraków U-16 0:9

Bramki dla Wisły: 4x Skrzypiec, Gut, Mi. Podwysocki, Piwek, Rajda, gol samobójczy

Wisła Kraków U-16 (skład wyjściowy): Wojciech Rak (BR) – Artem Shkapiak, Maksymilian Papież, Piotr Starzykiewicz, Mikołaj Podwysocki – Paweł Gołdyn – Aleksander Piwek, Maksymilian Podwysocki, Kacper Gut, Mateusz Maszewski – Miłosz Skrzypiec

Grali także: Wojciech Witkowski (BR), Mikołaj Zuber (BR), Łukasz Szopa, Kamil Kowalski, Norbert Tętnowski, Sebastian Czekaj, Maksymilian Rajda

Udostępnij