U-17: derbowa przegrana z Cracovią

11 miesięcy temu | 11.11.2023, 12:35

Zespół Wisły Kraków U-17 nie sprostał na wyjeździe Cracovii i przegrał 1:3 w spotkaniu w ramach 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Patryka Jałochy prowadzili do przerwy w Rącznej 1:0,ale po zmianie stron Karol Dołkin trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola dla Białej Gwiazdy zdobył Aleksy Rokosz.

Wiślacy na spotkanie z rywalem zza miedzy udawali się opromienieni derbową wygraną nad Hutnikiem Kraków. Spotkanie w Rącznej do przerwy układało się dla Białej Gwiazdy bardzo dobrze. Wiślacy po trafieniu autorstwa Aleksy'ego Rokosza prowadzili 1:0, ale w drugiej odsłonie do głosu doszły Pasy i aż trzykrotnie znalazły drogę do bramki strzeżonej przez Karola Dołkina.

Dwa gole na swoim koncie zapisał Mateusz Mateja, a jedno trafienie dołożył Dawid Kaczor.

Wiślacy na zakończenie pierwszej części sezonu w przyszłą sobotę (18.11) podejmować będą w Myślenicach zamykający tabelę GKS Bełchatów. Początek spotkania przewidziano na godz. 12.00.

Cracovia U-17- Wisła Kraków U-17 3:1 (0:1)

Bramka dla Wisły: Aleksy Rokosz

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Karol Dołkin - Eryk Daczewski, Szymon Urbanik, Franciszek Radwański - Nathan Lis, Kacper Symula, Jan Molenda, Aleksy Rokosz - Łukasz Staniów, Antoni Wójcik, Szymon Kawała.

Ławka rezerwowych: Wojciech Rak (B), Jakub Janiszewski, Mateusz Kania, Jakub Małek, Filip Michałowski, Milan Olej, Piotr Rzońca, Bruno Skoczek, Dawid Szczepaniak.