U-17: grad bramek i cenna wygrana z Motorem

4 miesiące temu | 01.05.2024, 14:17

Jest przełamanie zespołu U-17 Wisły Kraków! Podopieczni Patryka Jałochy po dwóch porażkach w środę pokonali w Myślenicach 3:2 Motor Lublin w spotkaniu w ramach 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Emocji szczególnie po przerwie nie brakowało, ale ostatnie słowo należało do Białej Gwiazdy. Do siatki rywali trafiali Jakub Czubernat, Łukasz Staniów, a decydujące trafienie było dziełem Szymona Kawały.

Juniorzy młodsi Wisły Kraków w majówkę nie próżnowali i chcieli zrehabilitować się za ostatnie dwie porażki z Legią Warszawa i AKS SMS Łódź w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Ekipie U-17 sztuka ta udała się z nawiązką, choć po zmianie stron w ciągu kilku minut roztrwonili przewagę.

Zespół prowadzony przez trenera Patryka Jałochę do przerwy prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Jakub Czubernat i Łukasz Staniów. Pierwsza połowa była zresztą popisem pierwszego z nich. Zawodnik wiślackiego zespołu najpierw w 30. minucie popisał się znakomitą indywidualną akcją. Czubernat minął aż trzech rywali, a następnie również bramkarza i dopełnił formalności strzałem do pustej bramki.

Dwie minuty później Czubernat znów błysnął indywidualnymi umiejętnościami, gdy minął obrońcę Motoru i wpadł w pole karne, ale jego strzał zdołał obronić golkiper Motoru. Przy dobitce autorstwa Łukasza Staniowa był już jednak bezradny.

Zwrot akcji po przerwie. Wiślacy zadali decydujący cios

Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli jednak rywale, którzy w ciągu kilku minut dwukrotnie znaleźli sposób na zaskoczenie wiślackiej defensywy.

Podrażnienie takim obrotem sprawy zawodnicy Wisły ruszyli ponownie do ataku. W 55. minucie na bramkę ekipy z Lublina uderzał ponownie Jakub Czubernat, ale golkiper Motoru popisał się skuteczną interwencją. W 68. minucie po dośrodkowaniu Nathana Lisa szczęścia głową próbował natomiast Staniów, ale futbolówka przeleciała ponad bramką.

W 73. minucie Wiślacy przeprowadzili decydującą o losach meczu akcję, którą celnym strzałem sfinalizował wprowadzony po przerwie Szymon Kawała.

W końcówce rywale doszli jeszcze do głosu, ale ekipie Patryka Jałochy udało się utrzymać korzystny rezultat do końca meczu. Wiślacy zgarnęli tym samym cenne trzy punkty i wciąż plasują się w ścisłej czołówce tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17.

"Po pierwszej połowie nie zapowiadało się, że przeciwnik będzie nam w stanie zagrozić w tym meczu i to chyba uśpiło naszą koncentrację, czego efektem była strata dwóch bramek w pierwszej części drugiej połowy przy prowadzeniu 2:0. W perspektywie całego meczu stworzyliśmy naprawdę dużo dobrych okazji i przy lepszej skuteczności albo lepszym ostatnim podaniu wynik mógłby być dużo wyższy. Zawodnicy wdrażali elementy nad którymi pracowaliśmy w tygodniu i to mnie bardzo cieszy. Warto zaznaczyć, że pomimo kontuzji kilku ważnych dla nas zawodników dalej utrzymujemy swój sposób gry, a do głosu dochodzi coraz więcej zawodników z rocznika 2008. W tym meczu zagrało ich ośmiu" - podkreślał trener ekipy U-17 Patryk Jałocha.

W kolejnej serii spotkań Wiślaków czeka derbowe starcie z Hutnikiem Kraków. Mecz odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godz. 12.00.

CLJ U-17: Wisła Kraków - Motor Lublin 3:2 (2:0)

Bramki dla Wisły: Jakub Czubernat (30'), Łukasz Staniów (32'), Szymon Kawała (70')

Wisła Kraków: Karol Dołkin - Dawid Rataj (60. Nathan Lis), Franciszek Radwański, Dawid Szczepaniak (75. Kacper Trznadel), Eryk Daczewski (K), Filip Michałowski, Łukasz Staniów (70. Szymon Kawała), Maksym Tsymbaliuk (46. Jakub Małek), Maciej Szmydt (85. Bruno Skoczek), Jakub Czubernat, Mateusz Kania (46. Aleksy Rokosz).