U-17: Pewne zwycięstwo z Wisłą Płock

1 miesiąc temu | 23.03.2024, 20:40

Podopieczni trenera Patryka Jałochy w sobotnie popołudnie zmierzyli się z Wisłą Płock w ramach 21. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Krakowianie sięgnęli po zwycięstwo w tym starciu, pokonując rywali 4:1 po dwóch bramkach Nathana Lisa, w tym jednej z rzutu karnego oraz dwóch wykorzystanych „jedenastkach” przez Aleksego Rokosza.

W pierwszej połowie zespół Białej Gwiazdy wiele razy dawał się we znaki rywalom, dyktując warunki na boisku i utrzymując przewagę w posiadaniu. Przyjezdni szybko zaczęli wychodzić z atakami, a już około 15 minuty zawiązali składną akcję, wieńcząc ją zdobytą bramką. Dawid Szczepaniak podał piłkę za plecy obrońców zespołu z Płocka, po czym Nathan Lis wyszedł sam na sam z bramkarzem, przelobował golkipera rywali i tym samym otworzył wynik spotkania. Krakowianie, uskrzydleni szybko uzyskaną przewagą, dochodzili do kolejnych sytuacji strzeleckich, ale brakowało dobrego wykończenia. Miejscowi za to starali się odpowiadać na poczynania zawodników Wisły Kraków, wyprowadzając kontrataki, jednak nie udało im się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Kacpra Pisarka.

Trzy kolejne bramki i trzy punkty

Po zmianie stron krakowianie nie składali broni, znów częściej meldując się przy piłce i wywierając presję na przeciwnikach. Goście kreowali sobie kolejne sytuacje w polu karnym, a po jednej z nich, na skutek przewinienia zawodnika gospodarzy, arbiter podyktował „jedenastkę”, do której podszedł Nathan Lis. Golkiper wybronił strzał ze stałego fragmentu, jednak Wiślak odnalazł drogę do bramki rywali, trafiając po dobitce. Niedługo później jeden z graczy Wisły Płock został ukarany drugą żółtą kartką, więc miejscowi do końca spotkania zmuszeni byli walczyć o wygraną w osłabieniu. Gra w przewadze zbyt mocno uspokoiła młodych piłkarzy z Krakowa, w wyniku czego, pomimo niekorzystnej sytuacji, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i wreszcie zdobyli bramkę kontaktową. Podopieczni trenera Patryka Jałochy zdołali jednak powrócić na zwycięskie tory, odzyskując kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na murawie. W drugiej połowie Bruno Skoczek dwukrotnie otrzymał podanie prostopadłe w pole karne, po czym został sfaulowany, a kolejne podyktowane „jedenastki” pewnie wykorzystał Aleksy Rokosz, ustalając wynik 4:1. Poza wspomnianymi celnymi trafieniami, krakowianie mieli również inne okazje na powiększenie prowadzenia. Szansę na to miał chociażby Bruno Skoczek, który dwa razy znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie udało mu się trafić do siatki.

Wisła Płock U-17 – Wisła Kraków U-17 1:4 (0:1)
bramki dla Wisły: Nathan Lis, Aleksy Rokosz

Wisła Kraków U-17: Kacper Pisarek – Eryk Daczewski, Dawid Szczepaniak, Kacper Symula – Nathan Lis, Jan Molenda, Filip Michałowski, Mateusz Kania – Łukasz Staniów, Szymon Kawała, Maciej Szmydt.

Ławka rezerwowych: Karol Dołkin, Jakub Czubernat, Jakub Małek, Dawid Rataj, Aleksy Rokosz, Bruno Skoczek, Kacper Trznadel.