U-17: PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W NOWYM SEZONIE CLJ. DUBLET MACIEJA SZMYDTA

1 rok temu | 21.08.2023, 15:51

Zespół Wisły Kraków U-17 w drugiej kolejce nowego sezonu CLJ pokonał 2:0 ekipę Igloopolu Dębica. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Maciej Szmydt.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Wiślaków, którzy już w pierwszych kilku minutach dwukrotnie uderzali na bramkę rywali. Goście próbowali odpowiadać kontratakami, lecz żaden z nich nie stworzył zagrożenia dla wiślackiej defensywy. Młodzi krakowianie mieli mecz pod swoją kontrolą i w niektórych momentach zamykali przeciwników w polu karnym. Kilkukrotnie otworzyć wynik próbowali Staniów, Wójcik i Molenda, ale futbolówka wciąż nie chciała wpaść do siatki. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Igloopol po jednym z kontrataków otrzymał rzut karny, lecz Kowalski wykazał się refleksem i wybronił strzał zawodnika gości. Chwilę później Wiślacy wyprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Szmydt, dobijając piłkę po strzale partnera i dając Białej Gwieździe zasłużone prowadzenie.

Przypieczętowane zwycięstwo

Podopieczni trenera Jałochy mieli okazję na podwyższenie prowadzenia zaraz po przerwie, kiedy z rzutu wolnego uderzał Staniów, ale golkiper Igloopolu był na posterunku i poradził sobie z tym strzałem. Kilka minut później świetną okazję na swoje drugie trafienie miał Szmydt, lecz w sytuacji sam na sam ponownie górą był bramkarz gości. W posiadaniu piłki wciąż dłużej byli Wiślacy i konstruowali kolejne niebezpieczne sytuacje, oparte głównie na atakach bocznymi strefami boiska. Po jednej z akcji piłkę ręką w swoim polu karnym zagrywał zawodnik przyjezdnych, a sędzia wskazał na wapno. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Staniów, ale jego intencje wyczuł golkiper drużyny z Dębicy. Wisła jednak nie ustępowała i w końcu podwyższyła prowadzenie po dośrodkowaniu i bramce głową Szmydta, który tym samym ustrzelił dublet. Ostatecznie Biała Gwiazda pokonała Igloopol Dębica 2:0 i zainkasowała pierwszy komplet punktów w nowym sezonie CLJ U-17.

Wisła Kraków U-17 – Igloopol Dębica U-17 2:0 (1:0)

Bramki dla Wisły: Maciej Szmydt 2x

Wisła Kraków U-17 (skład wyjściowy): Jakub Kowalski – Eryk Daczewski, Szymon Urbanik, Franciszek Radwański – Nathan Lis, Antoni Wójcik, Jan Molenda, Jakub Janiszewski – Łukasz Staniów, Jakub Czubernat – Maciej Szmydt

Ławka rezerwowych: Karol Dołkin, Jakub Małek, Filip Michałowski, Milan Olej, Dawid Rataj, Bruno Skoczek, Dawid Szczepaniak, Oskar Tyniec, Mateusz Wilk.