U-17: PODZIAŁ PUNKTÓW Z KORONĄ

1 rok temu | 04.09.2023, 16:12

Podopieczni trenera Patryka Jałochy w ramach 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów podejmowali na własnym terenie zawodników Korony Kielce. Wiślacy w trakcie pierwszej połowy wypracowali sobie dwubramkową przewagę, jednak po zmianie stron gracze Korony odrobili straty, wskutek czego starcie zakończyło się remisem 2:2, a zdobywcą obu celnych trafień dla zespołu z Reymonta był Łukasz Staniów.

W trakcie pierwszej połowy Wiślacy budowali swoją przewagę nad rywalami, konsekwentnie dążąc do kreowania sobie sytuacji pod bramką Korony. Goście z kolei sprawnie organizowali się w obronie, wskutek czego gospodarze, pomimo wielu okazji, na celne trafienie musieli czekać aż do 31. minuty, kiedy to skutecznością wykazał się Łukasz Staniów. Zdobyta bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Patryka Jałochy, którzy coraz śmielej przedzierali się w pole karne rywali. Idąc za ciosem, Wiślacy w 43. minucie zdołali ponownie dać się we znaki golkiperowi drużyny z Kielc, za sprawą uderzenia oddanego przez strzelca pierwszego gola, po którym piłka odbiła się rykoszetem, a następnie wpadła do bramki, dzięki czemu gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc 2:0. Oprócz wspomnianych strzałów, dobre sytuacje w pierwszej połowie mieli również Maciej Szmydt, Aleksy Rokosz czy Jan Molenda.

Tylko remis

Po zmianie stron zawodnicy Korony odzyskali wiarę we własne możliwości i ruszyli do odrabiania strat, a Wiślacy już trudniej radzili sobie z atakami wyprowadzanym przez rywali. W tej części spotkania kielczanie częściej niż w pierwszej połowie podchodzili pod bramkę Wisły, a w 66. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia jednego z Wiślaków we własnym polu karnym, wskutek czego podyktował rzut karny dla przyjezdnych. W tym momencie niesamowitą interwencją wykazał się Jakub Kowalski, który najpierw wybronił „jedenastkę”, a następnie uchronił swoją drużynę przed stratą gola po dobitce. Goście jednak nie ustępowali w dążeniach do zdobycia pierwszej bramki, co poskutkowało już kilka minut później, kiedy to przyjezdni umieścili piłkę w siatce, natomiast w 76. minucie po raz drugi pokonali bramkarza Wisły. W tej odsłonie Wiślacy również próbowali odgryzać się przeciwnikom, konstruując sobie dogodne sytuacje, ale nie udało im się zwieńczyć okazji celnym trafieniem.

Wisła Kraków U-17 – Korona Kielce U-17 2:2 (2:0)
bramki dla Wisły: Łukasz Staniów 32’, 43’

Wisła Kraków U-17 (skład wyjściowy): Jakub Kowalski – Eryk Daczewski, Szymon Urbanik, Franciszek Radwański – Aleksa Rokosz, Antoni Wójcik, Jan Molenda, Mateusz Wilk – Filip Michałowski, Łukasz Staniów – Maciej Szmydt