U-17: Porażka w sparingu z AKS SMS Łódź

1 miesiąc temu | 17.07.2024, 20:24

Zespół U-17 rozegrał swój pierwszy sparing w trwającym okresie przygotowawczym do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi Wiślacy zmierzyli się na własnym terenie z drużyną AKS SMS Łódź, ulegając gościom 1:8. Jedyną bramkę dla krakowian zdobył Maks Podwysocki.

Podopieczni trenera Patryka Jałochy w środowe przedpołudnie wystąpili w pierwszym meczu kontrolnym. Krakowski zespół ma już za sobą pierwszy tydzień przygotowań, którego zwieńczeniem był piłkarski sprawdzian na tle ekipy AKS SMS Łódź. Spotkanie to zostało podzielone na trzy części, z których każda trwała 30 minut.

Gospodarze od początku starcia ze wszystkich sił starali się odpierać naciski wywierane przez łodzian oraz studzić ich zapędy, jednak finalnie to właśnie przyjezdni sięgnęli po zwycięstwo. Goście aż ośmiokrotnie ogrywali wiślackich bramkarzy i umieszczali piłkę w siatce, na co zawodnicy Wisły zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym celnym trafieniem zdobytym przez Maksa Podwysockiego. Pierwszy sparing z pewnością nie ułożył się po myśli krakowian, jednak przyniósł wiele wniosków, które będą cenną informacją i przysłużą się do budowania zgranego zespołu.

Kolejne spotkanie kontrolne czeka Wiślaków już w sobotę, kiedy to na własnym terenie staną naprzeciw Ruchu Chorzów. Początek spotkania zaplanowano na 13:30.

"Przeciwnik był dzisiaj od nas lepszy w każdym aspekcie, zarówno taktycznym, technicznym, jak i motorycznym czy mentalnym. Ten mecz pokazuje jak dużo pracy nas czeka. Za nami dopiero 6 treningów, a grupa jest praktycznie nowa. Na 29 zawodników, którzy dzisiaj zagrali, tylko 8 zawodników trenowało w poprzednim sezonie w drużynie U-17. Stopniowo na pewno będziemy szli do przodu" - powiedział po meczu trener Patryk Jałocha

U-17: Wisła Kraków - AKS SMS Łódź 1:8
bramka dla Wisły: Maks Podwysocki

Wisła Kraków U-17 (I tercja): Rak - Kania, Gut, Szczepaniak, Mikołaj Podwysocki - Małek, Michałowski - Czubernat, Olej, Michał Pałka - Skoczek

Wisła Kraków U-17 (II tercja): Litwiniak - Dziedzina, Trznadel, Szczepaniak, Mikołaj Podwysocki (15' Krasek) - Wang, Gut (15' Idziak) - Rajda, Kozak, Durlak - Bąk

Wisła Kraków U-17 (III tercja): Frost - Politi, Trznadel, Krasek, Siemiński - Idziak, Maszewski - Maks Podwysocki, Oganesyan, Antończyk - Chramiec