U-17: Przegrane starcie z Legią

1 tydzień temu | 12.10.2024, 21:19

Zawodnicy U-17 pod wodzą trenera Patryka Jałochy udał się w delegację, by w meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zmierzyć się z Legią Warszawa. Gospodarze tego starcia nie okazali się zbyt gościnni, wskutek czego krakowianie musieli pogodzić się z porażką, przegrywając 0:4.

W pierwszej połowie zawodnicy Wisły dzielnie walczyli o przejęcie sterów, jednak miejscowi od samego początku wywierali spory nacisk na przyjezdnych. W 8. minucie po raz pierwszy przedarli się w okolice bramki Wiślaków i wykorzystali szansę, otwierając wynik meczu. Zespół z Reymonta również nie próżnował, starając się odpowiedzieć rywalom celnym trafieniem i doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie nie udało im się stworzyć poważnego zagrożenia. Bardziej konsekwentni w swoich działaniach okazali się zawodnicy ze Stolicy, którzy na kwadrans przed przerwą ponownie dali się we znaki wiślackiej defensywie, zdobywając drugiego gola. Po przerwie gospodarze grali odważnie, nie dając dojść do głosu rywalom. Krakowianie robili co w ich mocy, by odnaleźć skuteczny sposób na utarcie nosa liderom tabeli, jednak miejscowi ani myśleli zwalniać tempa. Skutecznością popisali się znów w 50. minucie, doprowadzając do stanu 3:0, a około kwadrans później znów umieścili piłkę w siatce, czym przypieczętowali swoje zwycięstwo. Goście do samego końca nie ustępowali w atakach, lecz nie zdołali odmienić losów tego starcia.

Legia Warszawa U-17 - Wisła Kraków U-17 4:0 (2:0)

Wisła Kraków U-17: W. Żydaczek (BR) - M. Kania, K. Trznadel, D. Szczepaniak (C), Mi. Podwysocki - K. Gut, Ł. Wang - M. Olej, F. Michałowski, M. Pałka - B. Skoczek

Ławka rezerwowych: M. Frost (BR), M. Chramiec, J. Czubernat, J. Małek, O. Janczy, O. Kozak, J. Idziak, M. Maszewski, Ma. Podwysocki